SamsungSpravodajstvo

Budeme za AI funkcie v smartfónoch Galaxy S24 platiť mesačný poplatok? Administrátor fóra tvrdí, že nie, podpora Samsungu hovorí, že nevie

Samsung sám nevie, či spoplatní AI funkcie v telefónoch z rady Galaxy S24.

Samsung len pred niekoľkými dňami predstavil novú produktovú radu smartfónov, konkrétne Galaxy S24. Ide o zariadenia, o ktorých Samsung hovorí, že odštartovali AI éru smartfónov.

Nové smartfóny spoločnosti dokážu napríklad v reálnom čase prekladať telefonický rozhovorov z jedného jazyka do druhého. Funkcia sa volá „Live Translation Call“. Prípadne, môžete na ľubovoľnej obrazovke smartfónu zakrúžkovať objekt a dohľadať o ňom informácie na internete. Ide o funkciu „Cirle to Search“. Tam ale AI funkcie nekončia. Smartfóny dokážu sumarizovať text článkov, dokumentov či poznámok. Telefónom nerobí problém ani vyrezať rôzne objekty z fotografie, presunúť ich, a pomocou umelej inteligencie vyplniť chýbajúce miesto vhodným obsahom. Tých funkcií je ale oveľa viac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nedávno sme sa dozvedeli, že nie všetky prémiové smartfóny spoločnosti, dostanú neskôr tieto funkcie. V priebehu nasledujúceho pol roka, by mal byť aktualizované modely zo série S23, S23 FE, Z Flip 5, Z Fold 5 a Tab S9, ktoré časť nových funkcií dostanú. Ak sa pýtate, kde sú smartfóny z produktovej rady Galaxy S22, tak vedzte, že tieto zariadenia nové funkcie nedostanú. Pre mnohých ide o šok vzhľadom na to, že ide ani nie o dva roky staré zariadenia.

Budeme za AI funkcie neskôr platiť?

V posledných dňoch sa na internete objavilo viacero článkov, ktoré tvrdia, že za AI funkcie v telefónoch Galaxy S24, budeme platiť mesačné predplatné. Za AI funkcie by sme mali platiť od roku 2026. Tieto správy sa objavili na viacerých weboch. Je to ale pravda?

Najnovšie sa na stránke podpory spoločnosti objavila diskusia, v ktorej sa používatelia telefónov Galaxy opýtali Samsungu, čo je pravda na tom, že budeme platiť za AI funkcie.

„Videl som zmienky o predplatnom na niekoľkých ďalších webových stránkach.“, píše jeden z používateľov fóra. Jeden z ďalších používateľov uvádza: „Obávam sa, že budem musieť platiť za funkcie AI v S24 Ultra v blízkej budúcnosti, konkrétne v roku 2025. Dúfam, že sa to nestane po zakúpení prémiového telefónu za prémiovú cenu. Dúfam, že tieto funkcie zostanú zadarmo“

Jeden z administrátorov fóra uviedol, že Samsung v súčasnosti nemá v pláne spoplatniť tieto funkcie.

„Ahojte! Ďakujeme za tento dopyt. Spoločnosť Samsung nám potvrdila, že v súčasnosti sa neplánuje spoplatnenie týchto služieb.“, uviedol komunitný manažér.

Ani Samsung riadne nevie, či spoplatní AI funkcie

Možno sa pýtate, kde sa objavila informácia o tom, či AI funkcie nebudú v telefónov Galaxy S24 nebudú zadarmo. Nuž, objavila sa priamo na stránkach Samsungu.

spoplatnenie AI funkcii Samsung_printscreen
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen popisu produktu S24

Najhoršie na tom je, že ani samotná podpora Samsungu, nevie povedať, či spoplatní tieto funkcie. Keď sme sa pýtali podpory na to, či Samsung spoplatní AI, operátor nám odpovedal, že jednoducho nevie.

„Funkcie umelej inteligencie Galaxy budú na podporovaných zariadeniach Samsung Galaxy poskytované zadarmo do konca roka 2025. Na funkcie AI poskytované tretími stranami sa môžu vzťahovať odlišné podmienky.“, uviedla podpora.

Keď sme sa jej opýtali, ako to teda bude od roku 2026, tak nám uviedla, že nemá ďalšie informácie.

Samsung podpora na webe ci budem platit na AI funkcie
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen odpovede podpory na stránke Samsungu

„Zatiaľ nemáme žiadne informácie, ospravedlňujem sa.“

Bohužiaľ, hoci sme spovedali podporu Samsungu ďalej, tak ku žiadnej konkrétnejšej odpovedi sme sa nedostali. Nuž, bolo by fér od Samsungu, aby jasne povedal, či majitelia nových smartfónov z rady Galaxy S24 budú alebo nebudú neskôr platiť za AI funkcie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close