Spravodajstvo

Boli by ste ochotný platiť poplatky za používanie sociálnych sietí? Známa sociálna sieť pracuje na funkcii predplatného

Twitter pracuje na funkcii predplatného. Sociálna sieť by mohla do budúcnosti poskytnúť za mesačný poplatok funkcie navyše.

Pre tvorcov obsahu, ale aj aplikácií, jedným z hlavných zdrojov príjmov sú reklamy, prípadne predplatné. V prípade reklamy je však nevyhnutné zabezpečiť účinné cielenie, ktoré bez zberu údajov o používateľoch, nie je možné. Nové pravidlá v obchode App Store nedávno ukázali v súvislosti so sociálnou sieťou Facebook, že používateľa vo všeobecnosti nechcú odovzdávať svoje osobné dáta. Približne len 10% používateľov totiž povolilo, že sú ochotní zdieľať osobné údaje so sociálnou sieťou. Jednou z možností, ako odstrániť všadeprítomné sledovanie používateľov, je prostredníctvom predplatného, teda mesačných poplatkov za využívanie služby.

Predplatné pomaly, ale isto mení trh. Viac menej už dnes je veľká časť používateľov zvyknutá platiť za využívanie rôznych platforiem. Dobrým príkladom sú používatelia služieb Spotify, Netflix, rôznych cloudových služieb a podobne. Boli by sme však ochotní platiť aj za používanie sociálnych sietí? Nuž, na túto otázku sa možno už čoskoro dozvieme odpoveď. Na tému upozorňuje portál  9to5mac.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Twitter pracuje na forme spoplatnenia sociálnej siete

Najnovšie sa objavili správy, ktoré naznačujú, že sociálna sieť Twitter pracuje na forme predplatného, ktoré by zastrešovalo niektoré funkcie. Známa reverzná inžinierka, Jane Manchun Wong objavila v zdrojovom kóde služby Twitter možnosť predplatného, ktoré by malo stáť 2,99USD mesačne. Výmenou za tento poplatok by používatelia dostali prístup k viacerým prémiovým funkciám. Napríklad možnosť uloženia a vytvorenia kolekcií Tweetov a podobne.

Podobné informácie o predplatnom na sociálnej sieti Twitter sa objavili už aj v minulosti. Druhým dychom však treba dodať, že tak ako v minulosti, tak aj dnes, spoločnosť odmietla túto možnú funkciu komentovať. Zároveň treba dodať, že spoločnosť nikdy predtým nekomentovala fámy o potenciálnych novinkách na portáli.

V každom prípade, aký je váš názor na túto tému? Boli by ste ochotný zaplatiť si mesačný poplatok napríklad výmenou za to, že vaše údaje by zostali len vašimi? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor na túto tému.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close