Apple prinesie vlastný headset na virtuálnu realitu až v roku 2021. Vieme, prečo!

Apple
Zdroj: TheVerge.com

Ešte v lete minulý rok spoločnosť Loup Ventures povedala, že Apple príde s vlastným headsetom pre virtuálnu realitu už v roku 2020. Teraz sa ale zdá, že sa všetko zmení. Jablčná spoločnosť by mala predstaviť svoj prvý headset až o rok neskôr.

Gene Munster, jeden z členov spoločnosti Loup Ventures, sa zúčastnil veľmi zaujímavého stretnutia s odborníkmi na AR, po ktorom získal presvedčenie, že prvý headset od Apple príde o jeden rok neskôr. K tomuto tvrdeniu navyše prispieva aj názor generálneho riaditeľa Applu, Tima Cooka, ktorý povedal, že technológia pre takýto headset ešte nie je zrelá.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Virtuálna realita od Apple má byť skutočne revolučná!

Munster je presvedčený, že sa prvý headset na virtuálnu realitu od Apple môže objaviť až v decembri 2021. Apple ešte údajne potrebuje čas na vyzretie samotnej technológie, aby mohol byť jeho headset špičkou na trhu. Dokonca niektoré úniky naznačujú, že by sa z nového headsetu mohol stáť predajný hit a jeho predaje by mohli byť ďaleko vyššie od predajov iPhonov.

Headsety pre virtuálnu realitu sú dnes veľmi zaujímavým produktom. Táto technológia je však ešte dnes limitujúca a dá sa povedať, že výrobcovia každým novým produktom na nás experimentujú a snažia sa zistiť odozvu. Je jasné, že sa Apple bude snažiť od aktuálnych produktov viac odlíšiť a kto vie, možno sa dokonca dočkáme okuliarov podobných Google Glass, ktoré by dokonca obsahovali zabudovanú batériu.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: theverge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre