AppleSpravodajstvo

Apple odhalil plány predstavovania nových produktov: Prísť majú aj počítače s dotykovým displejom!

Nové počítače od spoločnosti Apple majú priniesť hneď niekoľko zmien. V príprave je väčší MacBook aj model s dotykovým displejom.

Americká spoločnosť Apple dlhodobo udáva trendy na trhu s elektronikou, no pritom vsádza aj na osvedčenú klasiku. Inak tomu nie je ani pri ich počítačoch, ktoré sa nám môžu z dlhodobého hľadiska zdať rovnaké, no predsa prinášajú rôzne zmeny. Práve počítače a notebooky z dielne amerického giganta sa radia medzi najspoľahlivejšie stroje na trhu, a preto po nich siahajú aj mnohí používatelia smartfónov so systémom Android. Teraz nám však portál androidauthority.com prezradil plány spoločnosti na najbližšie mesiace až roky a poukázal na to, čo všetko nás čaká v oblasti počítačov, no aj iných zariadení. Ak patríte medzi fanúšikov zariadení s označením Mac či iPad, tak sa na to pozrite spolu s nami.

Nové počítače od spoločnosti Apple prídu už čoskoro

Posledné informácie ohľadom nových počítačov od spoločnosti Apple smerujú k novému stolnému počítaču s označením iMac. 24-palcový model by mal prísť v priebehu druhej polovice tohto roka a priniesť by mal nový M3 procesor. Stal by sa tak najvýkonnejším počítačom, aký spoločnosť vo svojom portfóliu ponúka. Okrem toho sa však dozvedáme o tom, že v priebehu tejto jari a leta by sme mali očakávať aj tri ďalšie počítače.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Počas najbližších mesiacov by nám tak Apple mal predstaviť nový 15″ MacBook Air ako prvý model s takouto veľkosťou obrazovky. Pripravovať sa má aj nová generácia 13-palcového MacBooku Air a taktiež Mac Pro, ktorý prvý raz ponúkne Apple Silicon. V tomto prípade by malo ísť o procesor M2 Ultra, ktorý ponúka viac než dostatok výkonu na akékoľvek úkony. Dozvedáme sa však aj o plánoch spoločnosti na ďalšie roky, teda nie len pre rok 2023.

V príprave sú aj ďalšie zariadenia

Podľa našich informácií sa majú fanúšikovia jablčnej spoločnosti tešiť aj na iPad Pro s OLED displejom a čipsetom M3. Ten by sa mal predstaviť v prvej polovici roku 2024, no Apple už na tomto tablete svedomito pracuje. Taktiež sa ale dozvedáme o revolučnej technológii, ktorá by zmenila náš pohľad na nové zariadenia. V príprave totiž má byť MacBook s dotykovou obrazovkou, aký sme zatiaľ na trhu nemohli vidieť. Apple sa tak dotiahne na konkurenčné spoločnosti, ktoré počítače so systémom Windows už ponúkajú aj s touto technológiou.

Prvý MacBook s dotykovým displejom by mal prísť až v roku 2025. Chápeme ale, že príprava takéhoto zariadenia chvíľku trvá, a to najmä v prípade perfekcionistu, akým Apple bezpochyby je. Takýto MacBook by vo výbave ponúkol OLED panel, zatiaľ však o tomto zariadení nemáme žiadne bližšie informácie.

Patríte medzi fanúšikov spoločnosti Apple? A vlastníte nejaký počítač či iné zariadenie od tohto výrobcu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close