SpravodajstvoWindows

Klope Windowsu 11 „umieračik“? Na povrch sa dostali prvé správy o Windowse 12

Systém Windows 12 už môže byť za rohom. Odhalil to únik poukazujúci na nové čipy 13. generácie od spoločnosti Intel.

Spoločnosť Microsoft pomaly upúšťa od starších operačných systémov a postupne sa snaží presvedčiť všetkých používateľov k prechodu na najnovší Windows 11. Táto verzia systému je nástupcom populárneho Windowsu 10, ktorá sa stala konečnou verziou pre mnohých používateľov práve pre systémové požiadavky, ktoré so sebou prináša „jedenástka“. Zdá sa však, že už čoskoro sa začne systém Windows 11 taktiež presúvať do úzadia, nakoľko podľa posledných únikov má prísť medzi používateľov aj Windows 12. Na jeho pokročilé štádium príprav upozornil aj portál androidauthority.com, ktorý poukazuje na únik ohľadom nových čipov od Intelu. Tie totiž majú s ďalšou verziou Windowsu už úplne rátať.

Únik ohľadom Intelu poukázal na existenciu systému Windows 12

Spoločnosť Intel aktuálne pracuje na 13. generácii čipov, ktoré sa kódovo označujú ako Raptor Lake. Ani tieto čipy sa však nevyhli rôznym únikom špecifikácií, na ktoré poukázali poprední technologickí leakeri. Leak s týmito špecifikáciami už aktuálne nevieme dohľadať, nakoľko bol odstránený. To však neznamená, že sa k nemu nedostali viacerí nadšenci, ktorí si všimli referenciu na novú verziu operačného systému pre počítače od Microsoftu. Čipy totiž poukazovali práve na Windows 12, keďže ho budú podporovať.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento únik prišiel ako blesk z jasného neba, keďže v súčasnosti sa používatelia sústreďujú najmä na prechod k novému Windowsu 11. O ďalšej generácii systému vieme teda skutočne málo, no jeho príchod vieme potvrdiť. Niektoré zdroje rovnako poukazujú na hlavné zmeny, ktoré by Windows 12 mal priniesť. A aj keď je jeho príchod zatiaľ len v štádiu špekulácií, vzhľadom k spojitosti s novými čipmi vieme vydedukovať pomerne veľa podrobností.

Rovnako treba povedať, že očakávaný koniec softvérovej podpory Windowsu 11 zo stranu Microsoftu pre bežných používateľov je v roku 2024, konkrétne v októbri.

Nová verzia by mohla prísť už budúci rok

Nové čipy od spoločnosti Intel na trhu očakávame už koncom tohto roka, prípadne začiatkom toho budúceho. Majú so sebou priniesť schopnosti pokročilej práce s AI, čo by sa mohlo spájať aj so systémom Windows 12. Ten by mohol priniesť viac nových funkcií, pri ktorých by sa zapájala práve AI. Tá nie je pre Microsoft vôbec cudzia, keďže v poslednej dobe prináša AI aj do základných nástrojov ako je napríklad vyhľadávač Bing.

Windows 12 by nakoniec mohol prísť s niektorými AI nástrojmi už začiatkom roku 2024, teda už o pár mesiacov. Microsoft jeho predstavenie najskôr musí oficiálne oznámiť, na čo si pravdepodobne ešte chvíľu počkáme. Už skoršie úniky a leakeri poukazovali však na jeho predstavenie v priebehu budúceho roka. Prekvapením by nemali byť ani AI funkcie, ktoré používateľom uľahčujú používanie technológií čoraz viac.

Patríte medzi používateľov systému Windows od Microsoftu? A ktorú verziu systému pre počítače aktuálne využívate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close