SpravodajstvoTechnológieXiaomiZariadenia

Xiaomi ukázalo inteligentné bezdrôtové okuliare. Môžu zmeniť spôsob, akým vnímame svet okolo nás

Xiaomi ukázalo nový technologický koncept inteligentných bezdrôtových okuliarov Xiaomi Wireless AR Smart Glass Discovery Edition.

Čínska technologická spoločnosť Xiaomi opäť raz predviedla svoju inovatívnosť a ukázala svetu nový technologický koncept, ktorý by mohol zmeniť spôsob, akým vnímame svet okolo nás. Xiaomi totiž nedávno odhalilo svoje inteligentné bezdrôtové okuliare s rozšírenou realitou, ktoré ponúkajú jedinečný zážitok a nové možnosti pre užívateľov. Tieto okuliare by mohli byť prelomovým produktom v oblasti nositeľných technológií a otvárajú cestu pre nové spôsoby interakcie s digitálnym svetom. V článku nižšie  sa bližšie pozrieme na špecifikácie a funkcie týchto okuliarov a na to, ako by mohli zmeniť náš pohľad na svet. Na túto novinku nás upozornil press.livepr.cz.

Xiaomi Wireless AR Smart Glass Discovery Edition

Bezdrôtové okuliare Wireless AR Smart Glass Discovery Edition podľa výrobcu ponúkajú individuálny zážitok pre každého používateľa. S ich bezdrôtovým pripojením k smartfónu a reakčnou dobou iba 3 ms sú porovnateľné s káblovými riešeniami. Xiaomi tvrdí, že sú ľahké a pohodlné pre používateľa, s použitím horčíkovej a liatinovej zliatiny a uhlíkových vlákien. Vážia len 126 gramov, dopĺňa Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Revolučný displej

Nové bezdrôtové okuliare s rozšírenou realitou budú prinášať obraz „na úrovni sietnice“, hovorí Xiaomi. Okuliare sú vybavené dvojicou obrazoviek MicroOLED a s voľne tvarovanými hranolmi pre vedenia svetla. 

„Tieto voľne tvarované hranoly sú schopné vykonávať komplexný lom svetla v obmedzenom objeme. Obsah zobrazený na obrazovke sa odráža od troch plôch vo vnútri svetlovodných hranolov, čo vedie k výslednej prezentácii pred očami užívateľa.“, vysvetľuje funkciu tvarovateľných hranolov Xiaomi.

S PPD („Pupillary Distance“ – označuje vzdialenosť medzi zrenicami očí. Ide o dôležitý parameter pri výrobe okuliarov, aby bolo zabezpečené správne umiestnenie dioptrií v rámci okuliarov vzhľadom na oči používateľa) dosahuje hodnotou 58 (z 60 možných bodov). V praxi to znamená, že čím viac sa táto hodnota približuje k maximálnej, tak tým menej je ľudské oko schopné rozlíšiť zrnitosť.

Optický modul výrazne minimalizuje stratu svetla a za vytvára jasný obraz na úrovni 1 200 nitov, hovorí Xiaomi.

Ovládanie gestami a intuitívnu interakciu s virtuálnym svetom

Okuliare pracujú s mikrogestami, ktoré umožňujú presnú interakciu s jednou rukou. Gestá sú rozpoznávané pomocou kĺbov v prstoch, ktoré slúžia ako štvorsmerný smerový kláves pre základné operácie a pre zadávanie textu. Okuliare tiež obsahujú kameru s nízkou spotrebou energie pre interakciu gestami a môžu byť ovládané pomocou smartfónu cez gestá alebo touchpad.

„Mikrogesta na Xiaomi Wireless AR Glass umožňujú používateľom vykonávať každodenné operácie pri používaní aplikácií, ako je ich výber a otváranie, prehliadanie stránok a ukončovanie aplikácií pre návrat na úvodnú stránku, a to všetko bez použitia smartfónu.“, opisuje Xiaomi funkciu mikrogest.

Prinášajú nový a ešte lepší AR zážitok

Tieto inteligentné okuliare umožňujú používateľom streamovanie aplikácií ako napríklad Mi Share a používanie populárnych aplikácií, ako sú TikTok a YouTube. Používatelia môžu umiestniť aplikácie kamkoľvek do priestoru a upraviť ich veľkosť pomocou priestorových gest. Okuliare umožňujú ovládanie zariadení prostredníctvom AR scén a majú priestorový zvuk. Sú kompatibilné s Qualcomm Snapdragon Spaces, OpenXR a vývojovým rámcom Microsoft MRTK.

Zaujali vás tieto inteligentné okuliare? Dajte nám vedieť dole v komentároch alebo na našich sociálnych sieťach!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close