Aplikácia Google Správy dostala novú funkciu. Pozrite sa, ako môžete okoreniť vaše chaty

Google Správy dostali nové animácie na reakcie. Čo na ne poviete?

Android správy reakcie
Zdroj: Google, pngkit.com

Spoločnosť Google pridáva do svojej aplikácie Správy nové emoji reakcie, ktoré oživia vaše konverzácie.  

Novú funkciu uvidíte tak, že na niekoho správu pridáte reakciu, teda podržíte prst na správe a následne si vyberiete z niekoľkých dostupných reakcií. Ak niekomu pošlete palec hore, na obrazovke sa mu ukáže niekoľko animovaných palcov. Ak reagujete smutnou tváričkou, objaví sa dáždnik s kvapkami dažďa, upozorňuje Android Central.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dokopy Google ponúka milé animácie na 10 reakcií. Nimi sú palec hore, palec dole, srdiečko, prekvapené emoji, emoji plačúce od šťastia, prekvapená tvár, nahnevaná tvár, plačúca tvár, párty emoji a ďalšie. Nová funkcia prichádza do správ po takzvanom photomoji, čo je funkcia, ktorú poznajú hlavne majitelia iPhonov. Funkciu evidujeme už aj my a je dostupnou len s kontaktmi, ktoré máte uložené v smartfóne. 

Google Spravy reakcie na spravy
Zdroj: Vosveteit.sk

Photomoji vám umožní vystrihnúť z fotografie akýkoľvek objekt, či už to je vaša tvár, obľúbené domáce zvieratko alebo iné. Na vystrihnutie z pozadia sa používajú AI algoritmy. Následne môžete vystrihnutý obrázok použiť ako svoju vlastnú nálepku. Tieto funkcie spolu s niekoľkými novými, Google postupne implementuje do aplikácie ako spôsob oslavy jedného milióna RCS užívateľov.  

RCS správy sú novým a bezpečnejším štandardom pre posielanie správ, ktoré majú nahradiť SMS. Okrem šifrovania ponúkajú aj veľa ďalších funkcií, ktoré môžete poznať z populárnych četovacích aplikácií. Čo je však najväčším lákadlom, ak majú obe strany zapnuté RCS správy, píšete si s niekým zadarmo.  

Google sa rozhodol užívateľov na oslavu RCS štandardu potešiť niekoľkými kreatívnymi funkciami.  

“Funkcia emoji reakcie má cieľ priniesť dynamické zvraty do vašich konverzácií a ešte viac podporuje silu expresie, ktorú môžeme pociťovať v prípade všetkých desiatich populárnych emoji,” vyjadril sa Google.  

Oživenie konverzácií s priateľmi

Mnohých táto funkcia určite poteší, hoci nič praktické neprináša. Spoločnosť Google sa o svoje aplikácie po technickej stránke veľmi dobre stará pravidelnými bezpečnostnými aktualizáciami a pridávaním praktickejších funkcií. Nie všetko ale musí byť smrteľne vážne a nové reakcie sú spôsob, ako konverzáciám priniesť svieži dych a ľahkosť.  

Niekto však možno novým reakciám nepríde na chuť. Zatiaľ bohužiaľ nie je spôsob, ako by ste si mohli reakcie na správy vypnúť. Google však možno zapracuje aj na tejto možnosti, hoci zatiaľ nič nie je isté. Ako užívateľ stále máte možnosť reakcie nepoužívať.  

Google sa funkciami snaží priblížiť konkurencií, ktorú v tomto prípade predstavuje hlavne platforma iMessage. Užívatelia iPhonov mali už nejakú dobu možnosť animovaných emoji reakcií, hoci v prípade iPhonov sa táto funkcia spúšťa inak. Tak, či onak, Google Správy dostali oživenie a nové reakcie si aj s animáciami môžete vyskúšať aj vy. Nebojte sa potom s nami zdieľať to, ako sa vám reakcie páčili alebo naopak nepáčili. Podeľte sa s vašim názorom v komentároch.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre