Anonymous zverejnili kontakty na poslancov Štátnej dumy Ruskej federácie. Stiahnuť si ich môže hocikto!

Hackeri z Anonymous zverejnili čísla a e-mailové adresy na poslancov Štátnej dumy Ruskej federácie. Dostupné sú online.

Anonymous Putin_rusko
Zdroj: flickr.com (Antonio Marín Segovia) (CC BY-NC-ND 2.0 DEED), Anonymous (Twitter)

Hackeri z Anonymous aj naďalej pomáhajú nášmu východnému susedovi na kybernetickom fronte proti ruskej agresii. Len nedávno sa hackerská bunka GhostSec prihlásila k útoku na vodnú elektráreň Gysinoozerskayav v Burjatsku, v dôsledku ktorého došlo k výpadku dodávok energií vo viacerých oblastiach Sibíru.

Spomenúť ale môžeme aj útoky na ruskú vesmírnu agentúru Roscosmos, či zverejnenie viac ako 80 miliónov mobilných čísiel Rusov. Nehovor viac o stovkách kybernetických útokov na dennej báze namierených proti miestnej IT infraštruktúre, v dôsledku čoho má mnoho firiem a inštitúcií problémy so zabezpečením riadneho chodu svojich služieb.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Anonymous zverejnili kontaktné údaje na poslancov Štátnej dumy Ruskej federácie

Ešte v máji Anonymous vytvorili nástroj, prostredníctvom ktorého môžu bežní ľudia kontaktovať náhodných miestnych politikov, či vysokých úradníkov.

Najnovšie sa ale do pozornosti širokej verejnosti dostáva ďalší kybernetický útok. Hackerská bunka squad303 hlási, že sa im podarilo získať kontaktné údaje na poslancov Štátnej dumy Ruskej federácie. Tieto získané informácie teraz zverejnili.

Okrem samotných telefónnych čísiel, rozsiahla databáza obsahuje aj ďalšie materiály. Ide napríklad o e-mailové adresy, prostredníctvom ktorých možno kontaktovať miestnych poslancov. Samotná databáza obsahuje viac ako 1 700 záznamov, z čoho plynie, že zoznam obsahuje nielen kontakty na aktuálnych poslancov, ale aj na minulých. Ako tieto dáta vyzerajú, sa môžete pozrieť nižšie v náhľade snímky.

unik kontaktnych udajov ruskych politikov
Zdroj: Printscreen / Vosveteit.sk

Uniknuté materiály sú voľne dostupné prostredníctvom serverov anonfiles.com (odkaz nájdete v príspevku Anonymous News vyššie).

Nejde o ojedinelú aktivitu hackerov

Tí, ktorí sledujú situáciu okolo hackerov Anonymous už dlhšiu dobu, tak im meno hackerskej bunky squad303 je určite známe. Ide o kolektív, ktorý sa v minulosti dostal do pozornosti médií potom, ako vytvoril nástroj, prostredníctvom ktorého môžu ľudia kontaktovať a komunikovať s bežnými Rusmi. Cieľom tohto nástroja je sprostredkovať miestnym obyvateľom informácie o tom, aké zverstvá vykonáva Kremeľ na Ukrajine.

Hackeri len nedávno oznámili, že cez ich nástroj bolo na ruské mobilné čísla a e-mailové adresy odoslaných cez 110 miliónov správ. Hackeri tento nástroj vytvorili najmä z dôvodu, že naprieč Ruskom aktuálne panuje prísna cenzúra. Obmedzená je nielen činnosť mnohých miestnych médií, ale aj dostupnosť sociálnych sietí, či VPN služieb, prostredníctvom ktorých časť obyvateľov obchádzala cenzúru.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre