Android mení svoju identitu: Nové logo má predpovedať príchod Androidu 14 pre verejnosť

Android prichádza s novým logom pred vypustením Androidu 14 na verejnosť. Tešiť sa môžeme na veľké zmeny, prezrádza logo.

android smartfon
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Operačný systém Android od spoločnosti Google poháňa smartfóny už od roku 2008. Maskotom tohto systému je známy robot, ktorého si viete určite aj vy okamžite spojiť so značkou. Google sa však po štyroch rokoch rozhodol opäť zmeniť svoje logo a prináša Androidu novú identitu. Nové logo sa spája s iným fontom, no aj iným vyobrazením robota, pričom viac informácií nám prináša portál 9to5google.com. Nová identita Androidu by sa mohla spájať aj s vypustením Androidu 14 na verejnosť, pričom by mohlo ísť o významnejšiu aktualizáciu pre smartfóny. Čo všetko o tejto zmene aktuálne vieme si teraz prezradíme v našom článku.

Google naposledy menil logo s príchodom Androidu 10

Ak si spomínate na príchod Androidu 10 na trh, tak určite viete, že išlo o významnú aktualizáciu zo strany Googlu pre smartfóny. Práve s príchodom tejto verzie sa aj zmenilo logo značky Android, ktoré vtedy vypustilo telo robota a zjednodušilo sa aj písmo v logu. Teraz sa stretávame však s ďalšou zmenou loga Androidu, ktorá je v súčasnosti už štvrtá v histórii značky. Prvé logo prišlo na trh už v roku 2008, no ďalšia zmena prišla v roku 2014 a potom v roku 2019 spolu s Androidom 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Úplne prvé logo Androidu obsahovalo celého robota, pričom logo z roku 2014 získalo modernejšie prvky. Posledné logo vo videu je to, ktoré bolo v platnosti až doteraz, teda do príchodu Androidu 14 na trh. Nové logo má značiť novú identitu značky a výraznejšie zmeny, ktoré operačný systém prinesie. Android 14 má byť podľa všetkého verziou, ktorá zakomponuje do systému umelú inteligenciu a ponúkne používateľom ešte lepší používateľský zážitok. V rámci značky teda môžeme očakávať akúsi novú éru.

Android 14 získava 3D podobu

Ako môžete vidieť v ľavom hornom rohu tohto obrázka, logo Androidu už vyzerá inak. Počas celej histórie operačného systému sa celé logo písalo malými písmenami, no teraz sa stretávame s veľkým A v logu. Rovnako sú písmenká viac zaoblené, čo dodáva logu nádych starších prvkov z loga, ktoré sme mohli vidieť v roku 2008, resp. aj 2014. Čo však priťahuje najviac pozornosti je robot, ktorý má po novom 3D podobu.

Špekuluje sa, že nové logo by mohlo prísť aj do smartfónov spolu s Androidom 14, ktorý by sme mohli vidieť už koncom tohto leta v plnej podobe. Android 14 by tak mohol priniesť kompletnú zmenu vo všetkých aspektoch a staršie logo, teda to z roku 2019, by sme už nemali stretávať v žiadnej oblasti. Podľa všetkého nás teda čakajú veľké zmeny, ktoré by mala priniesť aktualizácia na Android 14.

Pozdáva sa vám nové logo Androidu? A ktoré logo sa vám v histórii páčilo najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre