ANDROIDSpravodajstvo

ANDROID 11: Nový náhľad vývojárskej verzie Androidu je vonku. Pozrite si novinky, ktoré priniesol

Google uvoľnil ďalší náhľad vývojárskej verzie Androidu 11. Pozrite si prehľad najzaujímavejších funkcií, ktoré priniesol.

Spoločnosť Google nie tak dávno vypustila novú verziu Androidu 11, ktorá je aktuálne dostupná v režime vývojárskeho náhľadu pre viacero zariadení Pixel. V rámci prvej verzie náhľadu spoločnosť sprístupnila viacero nových funkcií, ktorých čiastočný prehľad sme Vám priniesli v tomto článku.  V priebehu včerajšieho dňa spoločnosť sprístupnila v poradí 2. verziu vývojárskeho náhľadu, na ktorú upozorňuje portál xda-developers.com. Nižšie si môžete pozrieť viacero noviniek, ktoré boli uvoľnené.

História notifikácií v Nastaveniach

Prvou novinkou, ktorú určite ocenia viacerí z nás, je prístup k histórii notifikácií z prostredia notifikačnej lišty. Funkciu oceníte obzvlášť po tom, ako Google zaviedol takzvané „Silent notification“, teda tiché notifikácie z obchodu Google Play.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
historia notifikacii_android_11_pristup z notifikacnej listy
Zdroj: xda-developers.com

Inteligentnejšie odomykanie pomocou Face unlock

Ďalšia funkcia, ktorá by mala zlepšiť zabezpečenie smartfónov je „Require eyes to be open“, teda požiadavka na nevyhnutnosť otvorených očí v prípade, keď budete chcieť využiť funkciu verifikácie pomocou tváre.

android_11_vyvojarsky nahlad_odomykanie tvarou
Zdroj: xda-developers.com

„Manažment konverzácií“

V novom náhľade Androidu 11 sa objavila nová sekcie Manažmentu konverzácií v rámci nastavení smartfónu. Umožňuje nastavenie aplikácií, ktoré by sa mali zobraziť v oblasti konverzácie, bubliny, typ upozornení a podobne.

Aplikácia Pixel Pozadia

Ako môžete vidieť nižšie, tak aplikácia Pixel pozadia prešla viacerými dizajnovými zmenami.

Natívne nahrávanie obrazovky

Ďalšia funkcia, ktorá sa ocitla v novom náhľade Androidu 11, je natívna možnosť nahrávania obrazovky spolu aj so zvukom z aplikácií a zachytením odozvy dotyku.

Android 11_nativne hravanie obrazovky so zvukom_vyvojarska verzia
Zdroj: xda-developers.com

Vycentrovanie obrazu na celú obrazovku

Niektoré aplikácie, obzvlášť tie staršie, majú problém so zobrazením obrazu na celú šírku zariadenia. Nová verzia Androidu 11 však obsahuje možnosť, pomocou ktorej používatelia budú môcť reštartovať zobrazenie aplikácie, aby sa im zobrazovala na celú šírku displeja.

Android 11_vyvojarska verzia_centrovanie obrazu
Zdroj: xda-developers.com

AOSP správa súborov bola nahradená Files by Google

Vyzerá to tak, že Google sa chystá nahradiť staršieho správcu súborov aplikáciou Files by Google. Vďaka tomu budú môcť používatelia lepšie prepojiť správu súborov napríklad s cloudovými službami.

Android 11_nahradenie spravcu suborov aplikaciou Files by Google
Zdroj: xda-developers.com

Nové možnosti prispôsobenia „waterwall“ a „punch hole“ displeja

V rámci nastavení Androidu pribudla nová možnosť prispôsobenia „priestrelu“ kamery na úvodnej obrazovke a takzvaných „waterwall“ displejov, teda zaoblených displejov.

Android_11_vyvojarska verzia_prispôsobenia displeja
Zdroj: xda-developers.com

Aké nové funkcie by ste uvítali Vy v pripravovanom novom Androide 11?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close