SpravodajstvoXiaomi

Vysúvacie kamery v 5G ére smartfónov budú raritou. Dôvody prečo, vysvetľuje riaditeľ Redmi

V ére 5G smartfónov bude stále menej a menej zariadení s vysúvacou selfie kamerou. Lu Weibing vysvetľuje dôvody, prečo tomu bude tak.

Predstavenie smartfónu Redmi K30 Pro sa pomaly, ale nezastaviteľne blíži. Malo by sa tak stať v priebehu najbližších dní. Okrem iného už vieme, že zariadenia príde so 4-kamerami umiestnenými v zadnej stene zariadenia a s vysúvacou selfie kamerou, ktorú sme mohli nájsť aj v prípade zariadenia Redmi K20.

Generálny riaditeľ spoločnosti Redmi a viceprezident spoločnosti Xiaomi Group China, Lu Weibing, hovorí, že vysúvací modul prednej selfie kamery bude v dobe 5G smartfónov raritou. Vysvetľuje to tým, že počet jednotlivých komponentov v smartfóne neustále narastá a platí to obzvlášť v prípade zariadení s podporou 5G technológie, v čoho dôsledku ubúda priestor pre mechanické zariadenie, ktoré by vysúvalo kameru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem toho dodáva, že prepojenie mechanizmu vysúvania má výrazný vplyv na dizajn základnej dosky. Ďalej hovorí, že ak je rozdelená na dve časti, tak predstavuje riziko neprimeraného odvodu tepla. Zároveň ešte vraví, že 5G zariadenia potrebujú vysokokapacitnú batériu. Do úvahy treba brať zároveň aj trend stenčujúcich sa zariadení. Inými slovami, máme menšie alebo rovnaké tela zariadení, ale stále viac komponentov.

Redmi K20 Pro_vysuvaci mechanizmus_3
Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

Ako sme vyššie spomínali, tak predstavenie zariadenia sa nezastaviteľne blíži. Očakáva sa, že smartfón bude oficiálne predstavený 24. marca.

Na základe doteraz známych informácií sa predpokladá, že zariadenie bude predstavené so 6,67“ AMOLED displejom so vstavaným skenerom odtlačkov prstov, FULL HD+ rozlíšením a 60Hz zobrazovacou frekvenciou.  Zariadenie by malo byť ďalej vybavené vodným systémom chladenia, procesorom Snapdragon 865 a úložným typom UFS 3.1, ktorého maximálna rýchlosť čítania dát je 750MB/s.

Via Gizmochina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close