OperátoriSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Telekom vypne 3G sieť pre približne 65-tisíc obyvateľov. Ide o tieto okresy. Neskôr budú nasledovať aj ďalšie

Telekom oznámil, že v priebehu nasledujúcich týždňoch vypne v prvých dvoch okresoch 3G sieť. To to je dátum, kedy sa tak stane.

Ešte v máji tohto roka mobilný operátor Telekom oznámil, že 3G sieti zvoní umieračik. Spoločnosť v tom čase prezradila, že vypínanie 3G siete bude prebiehať postupne pričom do konca roka, by mala byť odstavená úplne. Operátor zároveň uviedol, že uvoľnené frekvencie v pásme 2100 MHz využije následne v prospech novších technológií na čele s 5G.

Toto sú prvé okresy, v ktorých dôjde k vypnutie siete

Mobilný operátor len pred malými chvíľami oznámil, že v nasledujúcich týždňoch začne s postupným vypínaním 3G siete.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ako sme avizovali pred niekoľkými mesiacmi, Telekom pristúpi k vypínaniu 3G siete v priebehu štvrtého kvartálu tohto roka vo viacerých vlnách.“, uviedol Michal Korec v tlačovej správe pre média.

Prejdime ale ku samotným okresom, kde dôjde k odstaveniu tohto typu siete. Pôjde o jeden okres v Nitrianskom samosprávnom kraji a jeden okres v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Reč je o okresoch Zlaté Moravce a Žarnovica, v ktorých spolu žije približne 65-tisíc obyvateľov.

„V úvodnej vlne boli určené na vypínanie 3G siete okresy Zlaté Moravce a Žarnovica. Telekom aktuálne plánuje vypnúť 3G sieť v týchto lokalitách 3. októbra 2023. Ďalšie lokality budeme upresňovať podľa ich určenia vopred.“, približuje hovorca spoločnosti.

Spoločnosť ešte v máji tohto roka uviedla, že vypnutie 3G siete reálne ovplyvní len malý počet používateľov. Pôjde hlavne o majiteľov starších smartfónov ako sú iPhone 3G, 3Gs, 4, 4s, 5, 5c, či o Android zariadenia, ktoré boli predstavené pred 10 rokmi.

Máte staršiu SIM Kartu? Treba ju vymeniť

Rovnako treba povedať, že ak máte staršiu SIM Kartu, tak je potrebná jej výmena. To môžete spraviť buď na pobočke alebo prostredníctvom webu operátora http://www.telekom.sk/3G. Ak si nie ste istí, či sa výmena dotýka aj vás, tak stránke na Telekomu to môžete zistiť prostredníctvom formulára, do ktorého je potrebné vložiť mobilné číslo. Následne vám príde overovací kód, ktorý rovnako vložte do formulára. Samotné overenie trvá len niekoľko sekúnd.

Od 3G siete dáva ruky preč aj Orange

Rovnako ako aj Telekom, tak aj Orange v minulosti uviedol, že má v pláne vypnúť 3G sieť. Malo by sa tak stať do konca tohto roka. Spoločnosť ešte viac ako rok dozadu uviedla, že sa chce sústrediť na skvalitňovanie a budovanie novších typov sietí, ktoré zákazníkom ponúkajú vyššiu kvalitu a lepšiu používateľskú skúsenosť.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close