AKTUÁLNE: Facebook spája to najlepšie z Messengeru a skupín. Sociálna sieť prekope spôsob, akým komunikujeme!

Facebook začína testovať novú funkciu Komunitné čety. Má ísť o prepojenie toho najlepšieho z Messengeru a skupín.

aktualna tema facebook
Zdroj: Vosveteit.sk, unsplash.com (Solen Feyissa)

Aplikácia Messenger od Facebooku patrí medzi najpopulárnejšie četovacie aplikácie vôbec. Len nedávno sa jej dostalo extra pozornosti a to z dôvodu, že sociálna sieť oznámila postupný koniec miznúcich správ. Tie by ale mali byť neskôr nahradené plnou podporou end-to-end šifrovania. Hoci táto funkcia je dostupná i teraz, tak nie je predvolene aktívnou. Nateraz to vyzerá ale tak, že plné šifrovanie správ bude dostupné niekedy v priebehu budúceho roka.

Nejde ale o jedinú novinku, na ktorej pracuje Facebook. Sociálna sieť najnovšie hlási ďalšiu funkciu, ktorú spoločnosť začala aktívne testovať medzi používateľmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Facebook začal testovať funkciu Komunitné čety

Ide konkrétne o funkciu Komunitné čety. Ako už z názvu plynie, tak stredobodom pozornosti sú používatelia a nové možnosť četovania. Facebook hovorí, že táto funkcia poskytne používateľom možnosť budovať v skupinách silnejšie väzby a diskutovať o témach v rôznych formátoch – textovo, zvukovo či pomocou videa. Malo by ísť o akési prepojenie toho najlepšie z facebookových skupín a Messengeru, dopĺňa sociálna sieť. Nová funkcia umožní ľuďom v skupinách zakladať hromadné čety aj hovory a pozývať ostatných užívateľov, aby sa k skupine a jej konverzáciám pripojili.

Facebook komunitne cety
Zdroj: Facebook

Facebook ďalej uvádza, že Komunitné chaty umožnia nové formy konverzácií v skupinách aj v Messengeri. Vo facebookovej skupine pôjde čety usporiadať do kategórií, aby ostatní členovia skupiny ľahko našli to, čo ich najviac zaujíma

„Ľudia budú môcť vďaka novinke začať konverzáciu na určitú tému a získať odpovede v danom okamihu, namiesto toho, aby čakali, až sa ostatní vyjadria k ich príspevku. Vo facebookovej skupine bude možné čety usporiadať do kategórií, aby ostatní členovia skupiny ľahko našli to, čo ich najviac zaujíma. Napríklad skupina fanúšikov kapely môže mať kategóriu „Najnovšie správy“ s četmi venovanými vydaniu nových albumov, termínom turné a ďalším aktivitám skupiny.“, vysvetľuje sociálna sieť.

Facebook v rámci správy rovnako hovorí, že administrátori týchto nových typov komunitných četov budú mať k dispozícii viacero nástrojov moderovania diskusií. Patria sem napríklad možnosti ako je blokovanie, stlmenie alebo pozastavenie členstva v skupine a odstránenie členov alebo správ, a tiež funkcia Admin Assist, ktorá správcom umožňuje nastaviť vlastné kritériá, ktoré automaticky pozastaví užívateľa, odstráni nahlásené správy a zastaví odosielanie správ od nespôsobilých autorov alebo správ s obsahom, ktorý porušuje pravidlá.

Facebook komunitne cety_1
Zdroj: Facebook

Aby sme to ale zhrnuli, hlavnou výhodou tohto typu konverzácie bude, že používatelia budú môcť prakticky začať konverzáciu na ľubovoľnú tému a budú môcť hneď získať odpoveď. Rovnako k dispozícii bude aj možnosť usporiadania týchto četov podľa kategórií a konverzácie budú prebiehať v reálnom čase.

Záverom treba ale spomenúť, že sociálna sieť nespresnila, pre koho každého funkcia je nateraz dostupnou a ani to, kedy bude uvoľnená. Môžeme ale očakávať, že ju začne postupne distribuovať pre väčšie skupiny používateľov v priebehu najbližších dní až týždňov. Do úvahy ale prichádza i to, že bude dostupnou pre všetkých. Nechajme sa prekvapiť.

V každom prípade najbližšie dni ukážu, ako bude táto novinka fungovať a pre koho každého bude uvoľnená.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre