Ktorý slovenský operátor má najlepšiu mobilnú sieť? Ďalšia štúdia potvrdzuje dominanciu tohto operátora!

Spoločnosť Systemics PAB vykonala test kvality sietí mobilných operátorov. Máme výsledky!

kvalita mobilnych sieti slovensko_2
Zdroj: unsplash.com (Frederik Lipfert), úprava Vosveteit.sk

Pri výbere mobilného operátora sa mnohí z nás pozerajú iba po cene a poplatkoch, čo je častokrát na škodu. No nie každý operátor poskytuje rovnakú úroveň služieb. Nedávna štúdia spoločnosti nPerf odhalila, že naprieč slovenským trhom pri pohľade na kvalitu poskytovaných služieb, dominuje Orange. No zdá sa, že nešlo o „jednorazový výstrel“ do červeného.

Orange dominuje v ďalšom teste

Spoločnosť Orange najnovšie upozornila na ďalší úspech, ktorý sa jej podaril dosiahnuť. Operátor dáva do pozornosti výsledky testovania kvality mobilnej siete, ktoré vykonala spoločnosť Systemics PAB.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Z meraní vyplynulo, že Orange dominuje medzi slovenskými mobilnými operátormi. Spoločnosť získala 930 bodov, pričom ďalší hlavní operátori mali „len“ 880, 832 a 606. Systemics PAB porovnávalo kvalitu mobilnej siete s operátormi Telekom, SWAN a O2.

Zároveň treba uviesť, že Systemics PAB všetky merania uskutočnilo počas jazdy vozidiel vybavených meracími mobilnými telefónmi Samsung Galaxy S21+ na dáta a Samsung Galaxy S10 na hlasové volania.

„Merania Systemics PAB v rámci pravidelnej štúdie DSBO prebiehali od 16. do 30. júna 2022 a pokrývali reprezentatívne územia Slovenska vrátane 24 najvýznamnejších miest a spojovacích komunikácií. Celková vzdialenosť prejdená testovacími autami bola viac ako 6 000 km. “ , píše sa v publikovanej správe.

Z meraní vyplýva, že Orange dosahuje najlepšie priemerné rýchlosti sťahovania dát vo veľkých mestách (143,6 Mb/s), malých mestách (91,9 Mb/s) aj na cestách (63,1 Mb/s). Okrem rýchlosti sťahovania dát Orange dominoval aj v ďalších parametroch dátovej siete, ako napríklad rýchlosť načítania webových stránok, spustenie videa či latencia.

„Kvalitu mobilnej siete Orangeu na Slovensku pravidelne potvrdzujú aj ďalšie špecializované spoločnosti. Tento rok Orange napríklad obhájil najlepší výsledok v teste magazínu Chip, ktorý realizovala spoločnosť NET CHECK (apríl 2022), a rovnako je slovenským lídrom aj podľa najnovšej analýzy spoločnosti Opensignal (marec 2022). Podobne je Orange víťazom porovnania kvality mobilných sietí na Slovensku aj podľa výsledkov meraní spoločnosti nPerf, ktoré zverejnila v auguste 2022.“, dopĺňa Orange.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre