Spravodajstvo

AKTUÁLNE: Facebook oznámil, koľko bude stáť predplatné a kedy si ho budeme môcť kúpiť. Zaplatíte toľkoto peňazí?!

Facebook oznámil, že v priebehu novembra si používatelia v Európe budú môcť zakúpiť predplatné za prístup k sociálnej sieti vrátane prístupu k Instagramu.

O tom, že Meta má v pláne spoplatniť sociálne siete Facebook a Instagram, sa rozpráva už nejaký ten týždeň. So správame ešte v septembri prišiel známy portál The New York Times, no technologický gigant ich doposiaľ nepotvrdil. Zdá sa ale, že informácie, s ktorými prišli redaktori portálu, boli pravdivé.

Spoločnosť Meta prostredníctvom svojich stránok najnovšie informuje, že do Európy mieri predplatné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Facebook a Instagram bude spoplatnený, ale…

Ešte v septembri a neskôr i v tomto mesiaci sa hovorilo, že za spoplatnením sociálnych sieti stoja prísne nariadenia Európskej únie. To najnovšie potvrdzuje aj Meta. Za prístup k sociálnym sieťam nebude ale musieť platiť každý, ale len používatelia, ktorí nesúhlasia so zbieraním osobných údajov a s prispôsobovaním reklamy.

„Aby sme vyhoveli vyvíjajúcim sa európskym predpisom, zavádzame novú možnosť predplatného v EÚ, EHP a Švajčiarsku. V novembri ponúkneme ľuďom, ktorí používajú Facebook alebo Instagram a bývajú v týchto regiónoch, možnosť pokračovať v používaní týchto prispôsobených služieb zdarma s reklamami alebo sa prihlásiť na odber, aby sa im reklamy prestali zobrazovať.“, uvádza sociálna sieť v správe pre média.

Meta oznamuje aj rôzne taxy predplatného. Používatelia budú môcť pristupovať k sociálnym sieťam bez reklám za poplatok 9,99€/mesiac prostredníctvom počítača, resp. za poplatok 12,99€/mesiac, ak si predplatné zakúpite cez smartfón.

„Ľudia v týchto krajinách sa budú môcť za poplatok prihlásiť na odber našich produktov bez reklám. V závislosti od toho, kde si ho kúpite, bude stáť 9,99 €/mesiac na webe alebo 12,99 €/mesiac na iOS a Android.“, hovorí Meta.

Spoločnosť ďalej dopĺňa, že v cene sú zahrnuté už aj poplatky za pridružené účty. No má to háčik. Za pridružené účty si neskôr priplatíme a to konkrétne od 1. marca 2024. Za každý pridružený účet budeme platiť ďalších 6€ na webe, resp. 8€ na smartfóne.

Spoločnosť ďalej v správe prízvukuje, že sociálne siete budú dostupné aj zadarmo pre používateľov, ktorí budú súhlasiť s cielenou reklamou. Pre nich sa používanie sociálnych sietí nezmení, budú fungovať ako doposiaľ.

„Možnosť pre ľudí kúpiť si predplatné bez reklám vyvažuje požiadavky európskych regulačných orgánov a zároveň dáva používateľom možnosť voľby a umožňuje spoločnosti Meta naďalej slúžiť všetkým ľuďom v EÚ, EHP a Švajčiarsku.“, hovorí Meta. „Ak sa rozhodnete naďalej bezplatne používať naše produkty, vaša skúsenosť zostane rovnaká,..“, dopĺňa Meta.

Meta rovnako doplňuje, že aj inzerenti budú mať naďalej dostupné nástroje, pomocou ktorých budú môcť cieliť reklamu pre používateľov. Samozrejme, cielená reklama sa bude zobrazovať len tým, ktorí si za prístup k sociálnym sieťam nemienia zaplatiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close