Ako vypnúť automatickú opravu textu v smartfóne? Takto si ju jednoducho vypnete

Automatická oprava textu v smartfóne vie byť peknou otravou. Ak vám sťažuje život, takto si ju môžete jednoducho a rýchlo vypnúť.

Ako si na klávesnici vypnúť možnosť automatickej opravy textu?
Zdroj: PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Niektorí ho milujú, iní zas nenávidia. Reč je samozrejme o autocorrecte, alebo pre tých menej znalých, automatickej oprave textu. Ide o funkciu, ktorú dnes nájdeme vo všetkých smartfónoch a jej pôvodný účel mal byť pomoc pri písaní správnych slov.

Častokrát sa stane, že ak píšeme rýchlo, obzvlášť na mobile, nejaký ten preklep spravíme. S autocorrectom vám však smartfón opraví všetky menšie chyby a vy si nemusíte nič všimnúť. Má to ale jedno obrovské ale. Automatická oprava textu sa spolieha na slovník, ktorý máte v smartfóne. To znamená, že pomáha pri písaní spisovných slov, no s inými modernejšími frázami má problém. Rovnako ako aj s nárečovými slovami alebo slangom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak s niekým komunikujete, môže sa stať, že za vás autocorrect napíše bludy. Môžete ho síce zakaždým opravovať alebo ho učiť, no to stojí drahocenný časť. Nedostatky v tejto sfére sú aj dôvodom, prečo si mnohí automatickú opravu vypínajú. Je to správne rozhodnutie? V tomto smere neexistuje správna odpoveď, všetko totiž záleží len na vašich preferenciách. Ak ste sa však rozhodli s týmto niekedy záškodníckym pomocníkom skoncovať raz a navždy, ukážeme vám, ako ho vypnúť.

Vypnite si automatickú opravu textu v smartfóne

Na začiatok podotýkame, že jednotlivé kroky sa môžu líšiť od zariadenia k zariadeniu, no vo všeobecnosti by mali byť viac-menej rovnaké. Zároveň existuje niekoľko spôsobov, ako si automatickú opravu textu vypnúť.

Otvorte si nastavenia a nájdite možnosť nastavení jazyka. V tomto okne budete mať možnosť nastavení klávesnice. Ak používate klávesnicu Gboard, kliknite na túto možnosť a otvorí sa vám okno, v ktorom uvidíte možnosť oprava textu. Otvorte si ho a stretnete sa s niekoľkými nastaveniami.

V tomto prípade nás zaujíma možnosť automatické opravy. Vypnite si ju a už by vám nemal smartfón automaticky opravovať slová. Môžete si nastaviť napríklad aj to, aby vám každá veta začínala veľkým písmenom.

Ako si na klávesnici vypnúť možnosť automatickej opravy textu?
Zdroj: Vosveteit.sk

Dá sa to aj rýchlejšie

Vyššie uvedený spôsob vám nezaberie veľa času, no existuje ešte rýchlejší a pohodlnejší spôsob, ako sa k požadovaným nastaveniam dostať. Stačí, ak si otvoríte hocijaké textové pole tak, aby sa vám zobrazila klávesnica. Na hornej lište alebo podržaním prstu na ikone emotikonu sa môžete dostať priamo do nastavení a autocorrect si tam vypnúť.

Ako si na klávesnici vypnúť možnosť automatickej opravy textu?
Zdroj: Vosveteit.sk

Dostanete sa na známu obrazovku a postup je potom rovnaký ako v prípade vyššie. Po vypnutí automatickej opravy slov vám už smartfón nebude meniť slová, ktoré považuje za nesprávne. Ak by ste chceli v budúcnosti autocorrect opäť zapnúť, postup je rovnaký, len tentokrát funkciu namiesto vypnutia opäť zapnete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre