Návody

Automatické prehrávanie videí na YouTube má svoje pre a proti: Takto si ho vieme nastaviť

YouTube algoritmus vás vie s automatickým prehrávaním stihanuť na celé hodiny. Naštastie si ho vieme kliknutím vypnúť

Automatické prehrávanie videí je pomerne kontroverzná funkcia na platforme YouTube. Na jednu stranu môže byť otravné, ak sa vám neustále prehrávajú videá, no na druhú stranu má táto možnosť svoje využitie.

Ak počúvate hudbu, automatické prehrávanie vám samo vyberie skladby, ktoré sú podobného žánru. Zároveň môžete funkciu automatického prehrávania využiť pri zaspávaní, ak preferujete, aby vám niečo hralo v pozadí. Ďalšou nevýhodou/výhodou ale môže byť to, že vás táto funkcia doslova vtiahne a vy strávite hodiny pozeraním videí, ktoré ste vôbec nemali v pláne pozerať. Nehovor viac o spotrebe dát, čo môže byť problém, ak nemáte neobmedzený internet. Čo sa s tým však dá robiť?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nastavenie automatického prehrávania

Ako všetky funkcie, aj automatické prehrávanie videí sa dá jednoducho vypnúť alebo zapnúť. Na konci každého videa sa vám zobrazí ďalší návrh spolu s odpočítavaním času do prehratia. Na výber v tomto prípade máte dve možnosti, buď môžete prehratie ďalšieho videa zrušiť, alebo môžete časomieru preskočiť a pustiť sa do nového obsahu hneď.

Ako vypnúť funkciu automatického prehrávania na YouTube
Zdroj: Vosveteit.sk

Toto je však dočasné riešenie.Pre vypnutie funkcie by ste mali pozornosť zamerať na drobné tlačidlo, ktoré sa nachádza na spodnej lište, hneď vedľa titulkov. Ak sa toto posuvné tlačidlo nachádza vpravo, znamená to, že máte funkciu automatického prehrávania zapnutú. Ak sa nachádza vľavo, automatické prehrávanie je vypnuté.

Ako vypnúť funkciu automatického prehrávania na YouTube
Zdroj: Vosveteit.sk

Jediné čo stačí urobiť je, že kliknete na tlačidlo a hotovo. Ak by ste si to v budúcnosti rozmysleli a chceli sa nechať unášať obsahom na platforme, stačí kliknutie a prehrávanie sa opäť spustí. Vaše nastavenie sa uloží, teda pri ďalšej návšteve ostane tak, ako ste ho nechali naposledy. V tomto prípade ale treba spomenúť to, že YouTube vašu voľbu ukladá len v rámci jedného zariadenia. Ak teda pustíte video na smartfóne, funkciu musíte nastaviť aj na tomto zariadení.

Ako vypnúť automatické prehrávanie na smartfóne?

Ak chcete vypnúť automatické prehrávanie videí aj na smartfóne, proces prebieha rovnako. Otvorte aplikáciu YouTube a kliknite na hocijaké video. Tentokrát sa však funkcia automatického prehrávania neobjaví na spodnej líšte, ale na vrchu. Viď snímku obrazovky nižšie.

Ako vypnúť funkciu automatického prehrávania na YouTube
Zdroj: Vosveteit.sk

Opäť platí, že ak chcete automatické prehrávanie vypnúť, posuvné tlačidlo sa má nachádzať vľavo a ak ju chcete zapnúť, kliknutím ho posuniete doprava.

Keď už vieme ako sa automatické prehrávanie zapína, potrebujeme spomenúť ešte malý detail. Hoci sa vám môže zdať, že vás YouTube „kŕmi“ novými videami prakticky donekonečna, nie je to tak. Automatické prehrávanie má svoj časový limit, ktorý závisí od toho, ako sa k internetu pripájate.

Ak používate mobilné dáta, funkcia sa automaticky vypne po 30 minútach nečinnosti. Ak sa pripájate na Wi-Fi, alebo cez kábel, automatické prehrávanie sa vypne po štyroch hodinách.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close