Návody

Ako si pridať do jedného smartfónu druhý WhatsAppu účet? Stačí vám na to len chvíľka

WhatsApp nedávno pridal do aplikácie možnosť pridania si ďalšieho účtu. Pozrite si návod, ako tak môžete spraviť, aby ste mohli mať dva účty v jednom telefóne.

WhatsApp je populárnou četovacou aplikáciou, ktorá ponúka množstvo užitočných funkcií. Keďže dnes patrí medzi najpoužívanejšie četovacie aplikácie, vývojári majú záväzok, aby sa o ňu čo najlepšie starali a ponúkali atraktívne novinky. Jednou z nich je možnosť pridať do aplikácie viacero účtov, ktoré môžete spravovať na jednom smartfóne.  

Ak máte napríklad pracovný telefón, nemusíte si ho všade nosiť so sebou a vyťahovať si ho zakaždým, keď potrebujete skontrolovať správy od kolegov alebo v pracovnej skupine. V tomto prípade stačí, ak si prepojíte oba účty s vašim primárnym zariadením a hotovo. Proces je pritom mimoriadne jednoduchý a stačí, keď si vyhradíte naozaj iba chvíľku. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prepojte si účty s vašim hlavným zariadením 

Ak vás možnosť prepojenia viacerých účtov zaujala, otvorte si WhatsApp a rovno zamierte do nastavení. Po otvorení nastavení kliknite na možnosť Účet a otvorí sa vám okno, v ktorom uvidíte možnosť pridať účet.  

WhatsApp moznost pridania druheho uctu
Zdroj: Vosveteit.sk

Možno niektorí z vás funkciu ešte neuvidia, no nebojte sa, už čoskoro sa objaví aj vám. WhatsApp funkciu pridávania nového účtu uvoľňuje postupne, no teraz je to otázkou niekoľkých dní. WhatsApp už funkciu začal uvoľňovať aj na Slovensku, čiže na všetky zariadenia sa dostane za krátku dobu.  

Po kliknutí na možnosť pridania účtu vás aplikácia prevedie potrebnými krokmi, no pripravte si vaše prihlasovacie údaje a druhé telefónne číslo, spolu so SIM kartou. Po zadaní týchto údajov vás WhatsApp prihlási a medzi účtami sa budete môcť prepínať.  

Problém môže nastať ak máte smartfón, ktorý akceptuje len jednu SIM kartu, ktorú si musíte vymeniť, ak teda chcete na rovnakom zariadení používať druhý WhatsApp účet. Väčšina moderných smartfónov však už podporuje viacero SIM kariet, alebo podporuje aspoň možnosť eSIM karty, alebo elektronickej SIM.  

Ak teda vaše zariadenie nepodporuje viacero SIM kariet, praktickejším riešením pre vás bude asi používanie dvoch smartfónov. V opačnom prípade ale zistíte, že funkcia prehadzovania účtov je veľmi praktická a jednoduchá.  

Ako sme už spomenuli, najčastejšie asi túto funkciu využijete v prípade, ak máte jeden súkromný a jeden pracovný smartfón. Možno ste si zarezervovali dovolenku a hoci si treba aj oddýchnuť, možno raz za čas potrebujete správy skontrolovať. S pridaným účtom sa táto úloha stane hračkou.  

Ďalšou výhodou je, že každý účet ponúka svoje vlastné nastavenia súkromia alebo upozornení. Viete si tak napríklad nastaviť, aby vás druhý profil upozornil len na tie najnutnejšie správy. Váš pôvodný profil vám ale odošle notifikácie rovnako ako predtým.  

Priniesť si prácu do súkromia ale nie je jediný spôsob, ako môžete novú funkciu pridania účtu využiť. Praktickým riešením je to pre každého, kto má z nejakého dôvodu dva smartfóny a aktívne ich využíva.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close