APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Do WhatsAppu mieri veľká novinka. Po tejto funkcii dlhé roky volali tisíce používateľov!

Meta pridáva do aplikácia WhatsApp možnosť, aby ste mohli súčasne používať dve rôzne účty na jednom smartfóne. Pozrite sa, kde ju nájdete.

WhatsApp patrí medzi najrozšírenejšie komunikačné platformy. To je aj záväzok pre vývojárov, aby aktívne pracovali na nových funkciách a vylepšovali aplikáciu, ako to len ide. Len pár dní dozadu sme informovali, že do WhatsAppu mieru funkcia Prístupových kľúčov. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o nový spôsob, ako sa je možné prihlásiť do svojho účtu. Prípadne sme upozorňovali na funkciu Kanálov, ktorú platforma síce predstavila už dávnejšie, no pre Slovákov nebola doposiaľ dostupnou. To sa ale nedávno zmenilo.

Do služby mieri ďalšia funkcia

Najnovšie do WhatsAppu mieri ďalšia a hlavne dlho žiadaná funkcia. Pravdepodobne ste sa už ocitli v situácii, že ste potrebovali používať dva rôzne účty súčasne na jednom telefóne. Táto funkcia ale nebola doposiaľ dostupnou. Ak ste chceli používať dva účty, tak ste museli mať dve zariadenia, prípadne ste museli v smartfóne používať druhý profil, čo nie je komfortné. Práve na tento problém reaguje Meta, ktorá predstavuje pre WhatsApp možnosť, aby ste sa mohli na jednom zariadení prihlásiť súčasne do dvoch účtov. Inými slovami, v jednom telefóne budete môcť mať registrované dva účty a nebudete potrebovať k tomu žiaden trik, aby ste ich mohlo komfortne využívať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Dnes predstavujeme možnosť mať súčasne prihlásené dva účty WhatsApp.“, hovorí Meta v publikovanej správe. „Teraz sa už nemusíte zakaždým odhlasovať, nosiť so sebou dva telefóny…“, dopĺňa.

WhatsApp vysvetľuje, že na to, aby ste si aktivovali druhý účet, tak budete potrebovať druhé telefónne číslo a SIM kartu alebo telefón, ktorý akceptuje viacero SIM alebo eSIM.

„Jednoducho otvorte nastavenia WhatsApp, kliknite na šípku vedľa svojho mena a kliknite na „Pridať účet“ V každom účte môžete ovládať svoje súkromie a nastavenia upozornení.“, vysvetľuje Meta, ako si môžete pridať druhý profil.

Mimochodom, funkcia je už dostupnou aj pre nás. Ako môžete vidieť na snímke nižšie, tak je prítomná aj pre Slovákov.

WhatsApp moznost pridania druheho uctu
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak funkciu pridania ďalšieho účtu ešte neevidujete, tak je to len otázka nasledujúcich hodín alebo nanajvýš dní, kým sa to zmení. Prípadne skúste aplikáciu aktualizovať cez Google Play a znova ju spustiť, keď chcete otestovať dostupnosť funkcie, ak ju neevidujete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close