Ako sa odhlásiť z Facebooku z počítača či smartfónu, ku ktorému už nemáte prístup?

Pozrite sa, ako sa môžete odhlásiť z Facebooku z počítača či smartfónu, ku ktorému už nemáte prístup. Je to jednoduchšie, než sa zdá. Tu je návod, ako na to.

pozor Facebook_titulka
Zdroj: Happy Job / shutterstock.com, úprava Vosveteit.sk

Ak máte strach, že by niekto pridal príspevok na váš Facebook účet, lebo ste niekde prihlásený a neviete sa tam už dostať alebo podobne, tento návod vám vie pomôcť.

To, že sa zabudnete odhlásiť z nejakého počítača, sa môže stať naozaj skoro každému, je však dôležité a urobiť potrebné kroky, aby ste sa zo vzdialeného zariadenia čo najskôr odhlásil. A to z dôvodu, že osoba, ktorá má prístup k danému zariadeniu, môže váš účet ľahko zneužiť. Tento návod vám pomôže naozaj vždy, nezáleží na tom, kde ste sa za zabudli odhlásiť, či to bol školský počítač, v knižnici, alebo na počítači vášho kamaráta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Myslím si, že si plne uvedomujete hrozby, ktoré sú spojené s neodhlásením sa z účtu. Ak náhodou nie, veľmi rada ich v krátkosti poviem. Napríklad si predstavte, že úplne cudzí človek, by začal na váš Facebook účet, pridávať fotky, videá alebo akékoľvek príspevky. Mohli by byť všelijaké a najhoršie je to, že ľudia by si samozrejme mysleli, že ich pridávate vy.

Taktiež sa vie pokojne úplne cudzí človek dostať k vašim súkromným správam a informáciám. A to rozhodne dobré nie je. Môže to skončiť až krádežou identity.

Zariadenia, na ktorých ste prihlásený, viete spravovať v sekcii „nastavenia Zabezpečenia a prihlasovania„. Každý záznam o prihlásení, dokonca obsahuje aj dátum, čas, typ či polohu zariadenia. Pomocou týchto nastavení môžete rovnako odhlásiť zariadenia, ktoré sú prihlásené k vášmu účtu.

Ako sa odhlásiť z Facebooku na inom počítači, tablete či telefónne

  1. Cez ponuku (kliknite na váš profilový obrázok a následne na ozubené koliesko), prejdite do Nastavení.
  2. Dostaňte sa do Centra účtov Meta. 
nastavenie súkromia 1,
Zdroj: Vosveteit.sk

3. Teraz musíte prejsť do časti „Vaše informácie a povolenia„.

vaše informácie
Zdroj: Vosveteit.sk

4. Kliknite na „Prístup k vašim informáciám„.

prístup k vašim informáciám
Zdroj: Vosveteit.sk

5. Tu sa dostanete do časti Vaše informácie a tu si zvolíte „Informácie o zabezpečení a prihlasovaní„.

informácie o zabezpečení
Zdroj: Vosveteit.sk

6. Teraz máte na výber z troch možností a to:

  • Where you are logged in– teda kde ste prihlásený.
  • Rozpoznané zariadenia – počítače a mobily, ktoré ste si uložili vo svojom účte.
  • Prihlásenia a odhlásenia – história vašich prihlásení a odhlásení.
kde ste sa prihlásili
Zdroj: Vosveteit.sk

Pre tento prípad, si potrebujete zvoliť tú prvú možnosť a to kde ste momentálne prihlásený. Tie dve iné možnosti sa vám tiež môžu niekedy hodiť, preto nie je na škodu, že sme si ich spomenuli.

Následne uvidíte presné dátumy a aj časy či IP adresu prihlásenia. Ak sa z daného zariadenia chcete odhlásiť, potrebujete kliknúť na tri vodorovné bodky. Následne vám vyskočí jediná možnosť s názvom „Odhlásiť sa„, keď na ňu kliknete, tak sa z daného zariadenia odhlásite.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre