Ako môžete vo WhatsApp zmeniť tapetu četu alebo farebný motív aplikácie?

Pozrite sa, ako si môžete zmeniť farebný motív alebo tapetu četu v aplikácií WhatsApp. Je to jednoduché a zvládne to každý!

WhatsApp prináša funkciu, ktorá vám umožní uložiť miznúce správy
Zdroj: Android Headlines, PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

WhatsApp je jednou z najpoužívanejších aplikácií na svete pre posielanie správ a volania. Jeho používatelia však môžu mať radi variabilitu vzhľadu aplikácie a vylepšenie svojho používateľského zážitku. Jeden spôsob, ako to dosiahnuť, je zmena pozadia chatu, ktorá môže pomôcť vylepšiť vzhľad a pohodlie pri používaní aplikácie. Ak ste noví v používaní aplikácie WhatsApp alebo ste nikdy nezmenili pozadie chatu, nezúfajte, pretože v tomto článku sa dozviete ako na to, ako zmeniť pozadie chatu v aplikácii WhatsApp na systéme Android.

Zapnite si tmavý motív

Tmavý motív alebo tmavý režim je funkcia, ktorá mení farby aplikácie WhatsApp na tmavší odtieň, čím sa znižuje úroveň oslnenia a zvyšuje sa pohodlie pri používaní aplikácie v noci alebo v podmienkach s nízkym osvetlením.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Väčšina moderných smartfónov už podporuje tmavý režim a WhatsApp nie je výnimkou. Na systéme Android je zapnutie tmavého motívu na WhatsAppe pomerne jednoduché. Stačí nasledovať nasledujúce kroky:

Otvorte aplikáciu WhatsApp na svojom smartfóne. V ďalšom kroku kliknite na ikonu, kde sú tri bodky v pravom hornom rohu obrazovky.

Označenie tri bodky WhatsAwpp
Zdroj: Vosveteit.sk

 

Teraz z ponuky vyberte možnosť Nastavenia. Viď snímku obrazovky nižšie.

Označenie možnosti nastavenia whatsapp
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku kliknite na položku Chaty.

Označenie možnosti chaty Whatsapp
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz vyberte možnosť Motív.

Označenie možnosti motív whatsapp
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne si budete môcť zvoliť vami preferovaný motív, napríklad tmavý.

Označenie Tmavy motív WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak chcete zmeniť späť na svetlý motív, stačí zopakovať rovnaké kroky a vybrať možnosť „svetlý motív“. Používanie tmavého motívu môže pomôcť ušetriť batériu vášho smartfónu a znížiť únavu očí počas používania aplikácie v noci alebo v podmienkach s nízkym osvetlením.

Zmeňte tapetu chatu

Zmena tapety chatu v aplikácii WhatsApp môže byť ďalším spôsobom, ako prispôsobiť vzhľad a zvýšiť pohodlie pri používaní aplikácie. WhatsApp ponúka viacero vopred nastavených tapiet chatu, ale môžete si tiež nastaviť vlastnú tapetu z vašich vlastných obrázkov alebo fotografií. Ako na to sa pozrieme v bodoch nižšie.

Stačí ostať v možnosti Nastavenia a Chaty. Kliknúť na možnosť Tapeta

Možnosť tapeta WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz vyberte možnosť Zmeniť.

Možnosť zmeniť WhatsApp tapeta
Zdroj: Vosveteit.sk

Nakoniec si len stačí vybrať, či si chcete nastaviť vlastnú fotografiu alebo jednu z predvolených od aplikácie WhatsApp a potvrdiť váš výber.

Označenie hociktorej tapety WhatsASpp
Zdroj: Vosveteit.sk

Takto si môžete na smartfóne so systémom Android  jednoducho zmeniť tému chatu v aplikácii WhatsApp tým, že zmeníte tapetu pre konkrétny chat. Je však dôležité povedať, že zmeny sa prejavia iba na vašej strane. Príjemca alebo ostatní členovia skupiny si môžu vždy zvoliť inú tapetu ako pozadie ich chatu, nezávisle od vášho výberu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre