Prémiový iPhone 15 Pro Max má prekonať rekordy: Jeho konštrukcia má prejsť významnými úpravami!

iPhone 15 Pro Max sa má stať smartfónom, ktorý ponúkne prémiovú výbavu aj konštrukciu. Pozrite sa, v čom má vynikať.

iPhone 14 a iPhone 14 Plus_uvodny
Zdroj: Apple

V poslednej dobe o spoločnosti Apple a ich nových smartfónoch pre rok 2023 počujeme čoraz viac informácií. Nové zariadenia sú už v pokročilom štádiu prípravy a americký gigant sa snaží, aby novinky zaujali čo najviac fanúšikov. Už teraz sa tak rozpráva o tom, že nová séria iPhone 15 ponúkne výbavu, ktorá získa výrazné vylepšenie v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami. Rovnako máme očakávať aj nejaké zmeny v konštrukcii zariadení, na čo poukazuje aj portál gizchina.com. Práve v oblasti konštrukcie by Apple mohol prekonať všetky rekordy, teda najmä s modelom iPhone 15 Pro Max. V akej oblasti teda bude nový prémiový iPhone kraľovať? Pozrite sa na to spolu s nami!

iPhone 15 Pro Max získa významné vylepšenie svojej konštrukcie

Či už patríte medzi fanúšikov spoločnosti Apple alebo nie, pravdepodobne ste si všimli, že americký výrobca nie je fanúšikom výrazných zmien v dizajne. Modely posledných generácií je o niečo komplikovanejšie rozpoznať, keďže azda najväčšou zmenou v dizajne je častokrát rozloženie snímačov kamery na zadnej strane. Minuloročné modely iPhone 14 Pro, resp. Pro Max sa však odlíšili od predchádzajúcich generácií vďaka širšiemu výrezu pre selfie kameru. Pripravovaný iPhone 15 Pro Max by však mal získať výraznejšiu zmenu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 12 Pro iPhone 12 Max_kamerovy modul
Zdroj: Apple

Práve najlepšie vybavený smartfón série a zároveň aj ten najdrahší by sa mal stať smartfónom, ktorý prepíše doterajšie rekordy. iPhone 15 Pro Max by totiž mal získať len 1.55mm široké rámčeky okolo displeja. Takéte tenké rámčeky sme zatiaľ nemali možnosť vidieť u žiadneho zariadenia, dokonca ani v radoch Androidov. Pre porovnanie, minuloročný iPhone 14 Pro Max disponoval 2.17mm širokými rámčekami, teda tento rok má prísť k ich zredukovaniu až o 28%.

Ako je na tom konkurencia?

Ako sme už spomenuli, žiadny výrobca smartfónov s operačným systémom Android zatiaľ nebol schopný vytvoriť telefón s takýmito tenkými rámčekami. Taký Xiaomi 13 Pro totiž disponuje 1.81mm širokými rámčekami a modely Galaxy S22 či S23 od Samsungu zasa 1.95mm širokým rámčekom. Konkurenčné spoločnosti by teda nedokázali ponúknuť podobnú konštrukciu, teda zatiaľ nie. Je ale možné, že po predstavení pripravovaného iPhone 15 Pro Max v septembri sa začnú výrobcovia pretekať aj s touto konštrukčnou záležitosťou.

iPhone 14 Pro_kamerovy modul
Zdroj: Apple

Nakoniec by sme však spomenuli, že iPhone 15 Pro Max nebude pre každého. Ako iste dobre viete, modely od spoločnosti Apple nie sú lacnými záležitosťami. Budúci rok sa má celá séria iPhone 15 stretnúť s vyššou cenou, a to dokonca aj v rámci USA. V Európe by teda mali zvýšiť cenu rovnako, pričom pravdepodobne to bude mať dopad aj na nové Androidy a ďalšie vlajkové lode.

Záleží vám na hrúbke rámčeka okolo displeja? Alebo je táto konštrukčná záležitosť pre vás menej podstatná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre