NávodySpravodajstvo

Ako môžete prečítať správu z WhatsApp či inej aplikácie, ktorú druhá strana odstránila z chatu?

Ak vám zvedavosť nedá a chcete vedieť, čo druhá strana pred vami schovala, pozrite sa na to, ako si viete odstránené správy prečítať.

So známymi a rodinou četujeme na dennej báze a môžeme na to používať napríklad aplikáciu WhatsApp. Táto aplikácia je jednou z najpopulárnejších aj kvôli end-to-end šifrovaniu, ktoré chráni vaše konverzácie predtým, aby do nich nahliadol niekto cudzí.

WhatsApp však ponúka ešte jednu konkrétnu funkciu, ktorá môže byť buď užitočná alebo naopak otravná, závisí na akej strane sa nachádzate. Tou funkciou je mazanie správ, ktoré vám umožní správu vymazať ešte predtým ako si ju druhá strana pozrie.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
whatsapp odstrániť u všetkých
Zdroj: vosveteit.sk

Človek je tvor zvedavý a ak si otvoríte konverzáciu, len aby ste videli, že správu druhá strana vymazala, potom nás prirodzene zaujíma, čo bolo také citlivé, že to musela druhá strana odstrániť. Našťastie existuje jeden trik, ako si môžete prečítať aj vymazané správy a vôbec nie je zložitý.

Trik spočíva v histórii notifikácií

Väčšina smartfónov ponúka históriu notifikácií, v ktorej sa vám ukážu všetky upozornenia, ktoré váš smartfón dostal. Tam nájdete aj všetky vymazané správy. Keď vám niekto pošle správu, na displeji smartfónu sa vám prirodzene objaví notifikácia, ktorá vás na túto správu upozorní. Problém je, že ak niekto svoju správu následne vymaže, z upozornení sa vám stiahne aj konkrétna notifikácia.

História upozornení však funguje tak, že sa do nej uložia všetky upozornenia, ktoré vám do zariadenia prišli. Znamená to, že tam nájdete aj upozornenie o správe, ktorú druhá strana vymazala. Možnosť zapnúť si históriu upozornení nájdete v nastaveniach v možnosti upozornenia. Umiestnenie tohto nastavenia sa môže od smartfónu k smartfónu líšiť a niektoré ho nemusia ponúkať vôbec, napríklad zariadenia Xiaomi. Ale aj v tomto prípade existuje spôsob, ako si môžete odstránenú správu prečítať.

Napríklad na Samsungoch nájdete túto možnosť v nastaveniach Oznámení, v sekcii Rozšírené nastavenia. 

Po kliknutí na Rozšírené nastavenia uvidíte možnosť história oznámení. Kliknite na ňu a zapnite si ju. Následne sa vám začnú ukladať upozornenia z notifikačnej lišty a budete môcť pristupovať i k správa, ktoré druhá strana odstránila.

Ako sa dostať k histórii upozornení, ak ju nemáme v nastaveniach?

Dobrou správou je, že v Obchode Play nájdete množstvo aplikácií, ktoré históriu upozornení zaznamenávajú. Väčšina z nich je dostupná dokonca zadarmo a bez ďalších „chytákov“. Odporúčame napríklad aplikáciu Notification Log, od vývojára weberdo. Po stiahnutí aplikácie len nastavte aké typy upozornení chcete ukladať a potvrďte vašu voľbu.

Notification Log
Notification Log
Developer: weberdo
Price: Free

Následne keď otvoríte aplikáciu, tak sa vám na domovskej obrazovke zobrazia všetky upozornenia, aké ste dostali. Touto cestou si viete prečítať aj správy, ktoré niekto vymazal.

Ako si prečítať správy, ktoré niekto vymazal?
Zdroj: Vosveteit.sk

V tomto smere musíme podotknúť, že ak niekto správu vymaže, pravdepodobne nechce aby ste ju videli. Rozhodnutie či narušiť jeho súkromie alebo nie nechávame preto na vás. Veľakrát sa môže stať nielen nám, že konáme s horúcou hlavou a napíšeme niečo, čo vzápätí oľutujeme. Niekedy je neskoro vziať späť čo sme napísali, no ak si druhá strana správu skontrolovať nestihla, potom máme pár minút na opravu našej chyby.

Ak vám zvedavosť predsalen nedá a musíte vidieť čo druhá strana napísala, cez históriu notifikácií alebo aplikáciu Notification log sa viete dostať ku správam, ktoré druhá strana z nejakého dôvodu odstránila. Ak chcete vedieť ako si prečítať odstránené správy aj z iných četovacích aplikácií, odporúčame tento článok.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close