Ako môžete nastaviť individuálny tón upozornenia na SMS správy pre každý kontakt zvlášť?

Ako na vlastné upozornenia pri SMS správach? Všetko je zabudované v základnej aplikácii a preto nemusíte inštalovať nič navyše.

SMS spravy vlastny ton
Zdroj: Vosveteit.sk, clipartmax

Dnes sa oveľa častejšie stretávame s textovou komunikáciou, než s tou osobnou. Informácií je veľa a jednoduchšie a praktickejšie sa čítajú. Tým pádom ale dostávame oveľa viac SMS správ. Pri jednotnom nastavení notifikácií ale ihneď nevieme, či ide o dôležitú správu, alebo jej zobrazenie môže počkať.

Preto mnoho ľudí prejde na alternatívu aplikácií tretích strán, no zmena upozornení je možná aj v základnej aplikácii Správy, len je poriadne skrytá. A aj preto si dnes ukážeme, ako na zmenu zvuku upozornení a nielen na to.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmena zvuku upozornení

Postup na zmenu zvuku upozornení si ukážeme v základnej aplikácii Správy od Googlu, pretože je primárne dostupná vo väčšine zariadení s operačným systémom Android. Pri zariadeniach ako je napríklad Samsung je postup veľmi podobný.

Otvorte aplikáciu a prejdite do konkrétneho četu, v ktorom chcete zmeniť zvuk notifikácie. Kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu a vyberte možnosť Podrobnosti.

xiaomi sms chat
Zdroj: vosveteit.sk

Následne z ponuky vyberte možnosť Upozornenia.

xiaomi upozornenia
Zdroj: vosveteit.sk

Potom už iba kliknite na sekciu Zvuk.

xiaomi upozornenia zvuky
Zdroj: vosveteit.sk

V tejto sekcii si viete akýkoľvek dostupný zvuk. Ide nielen o systémové zvuky, ale taktiež o hudbu, ktorú máte uloženú vo svojom zariadení. Preto nezáleží, ako veľké je množstvo kontaktov vo vašom zariadení, každý z nich môže mať vlastný tón upozornenia.

xiaomi zvuky
Zdroj: vosveteit.sk

Okrem zvuku upozornenia si viete v taktiež nastaviť, či pri prijatí správy od daného kontaktu zariadenie zavibruje, prípadne či sa rozsvieti notifikačná dióda. Všetky tieto nastavenia sú dostupné v sekcii Upozornenia, ktorú môžete vidieť v predchádzajúcom kroku.

xiaomi upozornenia vibrovanie
Zdroj: vosveteit.sk, Zapnutie vibrovania/ LED diódy

Ak ale pred SMS komunikáciou preferujete konverzácie cez rôzne četové aplikácie, tak vám odporúčame tento článok, v ktorom sme sa venovali zmene upozornení v jednotlivých četových aplikáciách.

Veríme, že po tomto návode budete vedieť rozlíšiť prichádzajúce SMS správy a tým pádom zefektívnite svoju prácu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre