Funkcia Chromu, ktorá umožňuje sledovať obsah z obľúbených stránok, konečne funguje aj so slovenskými webmi

Funkcia sledovania obsahu z obľúbených stránok cez prehliadač Chrome, je schopná sledovať obsah už aj zo slovenských stránok.

Chrome 94 funkcia sledovania stranok
Zdroj: Vosveteit

Google ešte v októbri minulého roka sprístupnil pre používateľov prehliadača Chrome vo verzii 94 funkciu, ktorá umožňuje sledovať obsah z obľúbených stránok priamo na úvodnej karte prehliadača. Funkcia sa volá „Web feed“ a aktivovať ju je potrebné prostredníctvom experimentálnych funkcií prehliadača. Malo to však jeden háčik, prostredníctvom tejto funkcie ste mohli sledovať len anglické stránky. To sa najnovšie mení. Treba však uviesť, že žiadne oficiálne správy ohľadne rozširovania tejto funkcie pre ďalšie jazyky, spoločnosť Google doposiaľ nezverejnila. Jej dostupnosť však evidujeme už na viacerých zariadeniach.

Ako môžete zapnúť funkciu Web feed?

Ako vyššie spomíname, tak funkciu je možné zapnúť prostredníctvom experimentálnych nastavení prehliadača. K ním sa dostanete potom, ako do adresného riadku vložíte adresu „chrome://flags“ (pozn. redakcie: bez úvodzoviek). Následne vyhľadajte funkciu Web feed a možnosť „Default“ zmeňte na „Enabled“, teda zapnuté. Následne reštartujte prehliadač.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Chrome_funkcia web feed_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako zapnete túto funkciu, tak keď si otvoríte nejakú stránku prostredníctvom prehliadača a kliknete na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu, tak v spodnej časti ponuky uvidíte možnosť Sledovať. Následne, ako povolíte funkciu sledovať, tak budete vidieť obsah zo stránky na karte Sledované. K nej sa dostanete pomocou prázdnej kartu prehliadača, kde prekliknete kartu Discover na kartu Sledované.

Týmto spôsobom môžete odoberať obsah z ľubovoľného počtu stránok. Treba však uviesť, že funkcia je stále vo vývojí a preto nemusí riadne fungovať. Musíme však uviesť, že nám funkcia zatiaľ funguje bezchybne. V smartfóne máme aktuálne nainštalovanú stabilnú verziu prehliadača Chrome 98.

Samozrejme, nechýba ani možnosť neskoršej správy sledovaných stránok. K nastaveniam funkcie sa dostanete potom, ako na karte Sledované kliknete na ozubené koliesko a následne zvolíte možnosť Spravovať. Rovnako týmto spôsobom môžete kartu Sledované aj vypnúť.

Chrome_funkcia web feed_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Využijete túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch, prípadne na sociálnej sieti Facebook.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre