6 spôsobov, ako môžete využiť starý smartfón, ktorý vám leží v zásuvke stola

Pozrite sa na niekoľko tipov, ako môžete využiť váš starý smartfón, ktorý vám leží v zásuvke. Od ovládača pre televízor, až po webkameru či čiernu skrinku pre auto.

stary smartfon_titulka
Zdroj: AI, Vosveteit.sk

Pravdepodobne aj vy máte v domácnosti jeden či dva smartfóny, ktoré vám ležia v zásuvke stola. Častokrát, ako si kúpime nové zariadenie, tak to pôvodné nepredáme a necháme si ho ako rezervu. Vedeli ste, že batéria vo vašom telefóne degraduje, aj keď ho nepoužívate? Spôsobujú to chemické reakcie, ktoré prebiehajú vo vnútri batérie. To je aj dôvod, prečo by ste mali starý smartfón z času na čas zapnúť a nabiť ho na úroveň okolo 50 % a udržiavať ho v tomto stave. Alebo môžete smartfón aktívne používať. Nižšie sme si pre vás pripravili niekoľko tipov, ako môžete vdýchnuť život starému telefónu.

Ako využiť starý smartfón, ktorý už aktívne nepoužívate

Zabudnime teraz na to, že telefón by ste mali držať v zásuvke stola a čakať, kým sa vám pokazí váš súčasný mobil, aby ste ten starý mohli využiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Použite váš smartfón ako bezpečnostnú kameru

Vedeli ste, že váš smartfón môžete využiť aj ako bezpečnostnú kameru? Stačí vám na to vhodná aplikácia, napríklad alfred.camera alebo ZoomOn Home Security Camera. Viacero aplikácií tohto druhu ponúka pokročilé funkcie, ako je napríklad detekcia pohybu, aby ste nemuseli mať neustále aktívny displej. Cieľom funkcie je šetriť batériu telefónu. Prípadne, zariadenie môžete pripojiť do elektrickej siete.

ako spravit z android smartfonu bezpecnostnu kameru

Použite starý smartfón ako kameru do auta

Pri kamere telefónu ešte zostaneme. Nájde si ešte jedno využitie. Môžete ju totiž použiť  ako čiernu skrinku do vášho auta, ktorá bude monitorovať to, čo sa deje na ceste. Jednou z takýchto aplikácií, ktorá ponúka túto funkciu vrátane množstva ďalších nastavení, je AutoBoy Dash Cam.

ako premenit smartfon na autokameru_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Použite váš smartfón ako ovládač od televízora

Možno sa vám stalo, že sa vám pokazil ovládač od televízora. Nemusíte ale hneď kupovať nový, môžete si stiahnuť do vášho smartfónu aplikáciu, cez ktorú ho môžete ovládať. Tieto aplikácie fungujú na tom princípe, že ak máte smartfón a televízor pripojený k rovnakej Wi-Fi sieti, tak ich môžete spárovať a následne cez mobil môžete ovládať televízor. Jednou z takýchto aplikácií je RemoteNow. Rozhranie, ako vyzerá ovládač v mobile, si môžete pozrieť nižšie.

Použite smartfón ako stolné hodiny

Ďalším spôsobom, ako môžete využiť váš starý smartfón, je ho použiť ako stolné hodiny. Toto odporúčame hlavne pri zariadeniach, ktoré disponujú AMOLED displejom. Tento displej nepodsvecuje totiž všetky pixely súčasne, ale len tie, ktoré sú aktívne. Vďaka tomu nebudete musieť mobil tak často nabíjať. Jednou z takýchto aplikácií, ktoré umožňujú premeniť telefón v stolné hodiny, je Flip Clock: Timer for Study.

stolne hodiny android (2)
Zdroj: Vosveteit.sk

Použite ho na streamovanie obsahu do televízora

Ak máte chytrý televízor, tak môžete do neho streamovať obsah zo smartfónu. Niektoré streamovacie platformy nemajú aplikáciu pre všetky operačné systémy. Napríklad SkyShowtime nedisponuje aplikáciou pre niektoré televízory Hisense, ktoré používajú operačný systém VIDAA. Pomocou funkcie Miracast môžete ale streamovať obsah zo smartfónu, napríklad mobilnej aplikácie, do televízora.

streamovanie obsahu do TV
Zdroj: Vosveteit.sk

Premeňte smartfón na webkameru pre počítač

Možno ste to nevedeli, ale váš Android môžete premeniť na webkameru pre počítač. Nie je to nič náročné, postačí vám k tomu aplikácia DroidCam Webcam. Následne pomocou pár kliknutí môžete používať kameru na telefóne ako webkameru, s ktorou sa budete môcť voľne pohybovať.

zapnite si kameru smartfonu ako webkameru_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, vedeli ste, že sa Google túto funkciu chystá implementovať ako vstavanú do ďalších verzií Androidu? Nejaký piatok si ale na to ešte počkáme.

Našli ste pre váš starý smartfón, ktorý na poličke „chytá prach“ iné využitie? Dajte nám o ňom vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre