Nevyhadzujte Váš starý Android smartfón! Takto ho môžete premeniť na autokameru s pokročilými funkciami

Leží Vám v poličke starý Android smartfón? Takto mu môžete dať nový zmysel života, premeňte ho na autokameru s pokročilými funkciami!

Autokamera z Android smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk, GoogleMaps.com

Určite mnohí z Vás máte doma starý Android telefón, ktorý leží niekde v  skrini a zapadá prachom. Ak by ste mu chceli dať nový zmysel života tak máme pre vás TIP – využite ho ako kameru do auta.

Prečo využiť starý smartfón ako kameru a  nekúpiť si novú?

Je pravdou, že kamery do auta dnes stoja pár € a  aj my Vám častokrát dávame do pozornosti nejaké akciové ponuky, nedávno to bola napríklad akcia  na kameru Xiaomi 70mai Dash Cam LiteFULL HD rozlíšením, ktorá je aktuálne dostupná v  atraktívnej cene. Ale ako sa hovorí, každé €, ktoré je doma sa počíta. Zároveň v  prospech staršieho telefónu hovoria aj funkcie smartfónu, ktoré jednoducho v kamere do auta by ste hľadali márne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako použiť starý Android smartfón ako kameru do auta

  • Samozrejme budete potrebovať samotný smartfón, ktorý disponuje kamerou a dostatočným úložným priestorom. V  prípade ak smartfón nedisponuje dostatočnou kapacitou úložného priestoru, tak sa nevyhnete kúpe pamäťovej karty. Odporúčame vám pamäťovú kartu aspoň s kapactiou  32GB a  viac.
  • Ďalej, budete potrebovať aj vhodný držiak, s ktorým uchytíte smartfón v želanej pozícii. Tie najzakladanejšie stoja zhruba od 7€.
  • V  poslednom kroku budete potrebovať samotný software, ktorý nájdete v obchode Google Play (pozn. redakcie: na spodku článku nájdete odkaz na aplikáciu). Napríklad aplikáciu AutoBoy Dash Cam – BlackBox, ktorá okrem možnosti natáčania ponúka aj viacero aditívnych funkcií.  Napríklad natáčanie v  cykloch, vytváranie obrázkov, resp. fotografií z jazdy, nastavenie kvality videí, podporu GPS, máp a podobne.
  •  Predtým, ako si stiahnete aplikáciu, tak nižšie si môžete pozrieť v náhľadoch jej rozhranie, ktoré je veľmi jednoduché a intuitívne.

    ako premenit smartfon na autokameru_2
    Zdroj: Vosveteit.sk

  • A teraz sa môžete vybrať na cesty.
AutoBoy Dash Cam - BlackBox
AutoBoy Dash Cam - BlackBox
Developer: AutoBoy
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre