Pomocou aplikácie ZoomOn môžete premeniť váš starý smartfón na bezpečnostnú kameru

Ak máte v domácnosti starý smartfón a hľadáte mu nové využitie, tak ho môžete premeniť v bezpečnostnú kameru prostredníctvom aplikácie ZoomOn.

zoom on bezpecnostna kamera
Zdroj: ZoomOn

Možno sa vám už niekedy stalo, že ste cestovali preč a medzičasom, ako ste boli napríklad na dovolenke či na pracovnej ceste, tak vás v domácnosti navštívil nečakaný hosť, ktorým bol zlodej. Bohužiaľ, tieto situácie sú čoraz častejšie. Existuje ale spôsob, ako môžete zvýšiť bezpečnosť svojej domácnosti a ako ju môžete mať neustále pod drobnohľadom. Ide o monitorovací systém. Zväčša, keď sa povie „monitorovací systém“, tak vás napadne, že ide o drahú záležitosť, no nemusí tomu tak byť. A to aj dôvod, prečo by sme vám radi dali do pozornosti aplikáciu ZoomOn Home Security Camera, ktorá je dostupnou ako pre Android, tak aj pre iOS. Pomocou tejto aplikácie môžete premeniť váš starý smartfón, webkameru či iné obdobné zariadenie v komplexní monitorovací systém.

Pomocou aplikácie zoomOn môžete mať vašu domácnosť pod palcom

V našom prípade sme bezpečnostnú kamera s nočným videním a detekciou pohybu vyskúšali pomocou dvoch smartfónov. Do oboch sme si stiahli aplikáciu a prihlásili sa pod rovnakým účtom. V ďalšom kroku je potrebné zariadenia medzi sebou spárovať. Jeden telefón slúži ako kamera a druhý ako monitor, ktorý budete mať vo vrecku nohavíc.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

ZoomOn aplikacia sledovanie_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Samozrejme, k aplikácii môžete pripojiť aj ďalšie typy zariadení, ako sú napríklad HomeKit či IP kamery fungujúce na štandarde ONVIF. Párovanie IP kamier je rovnako jednoduché ako párovanie aplikácie s dvomi smartfónmi. Aplikácia vyhľadá v domácej Wi-Fi sieti aktívne IP kamery a jednoducho ich pridáte do zoznamu dostupných jednotiek. Pomocou nich si viete následne vytvoriť kamerovú sieť vo vašej domácnosti. Vráťme sa ale späť do aplikácie. Cez nastavenia aplikácie si je potrebné vytvoriť ešte miestnosti predtým, ako aplikáciu začnete aktívne používať.

ZoomOn aplikacia sledovanie_vytvorenie miestnosti_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom na telefóne, ktorý ste nastavili ako kameru, sa je potrebné pripojiť k miestnosti, ktorú má monitorovať. Na druhom smartfóne zas uvidíte zelenú bodku pri miestnosti, čo znamená, že smartfón monitoruje daný priestor. Následne sa môžete ku kamere pripojiť a sledovať, čo sa deje.

ZoomOn aplikacia sledovanie_vytvorenie miestnosti_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Môžete si zapnúť upozornenia, keď sa niečo stane

Medzi zaujímavé funkcie aplikácie patrí, že si môžete nastaviť upozornenia na to, keď zaregistruje kamera pohyb. Môžete tak napríklad hneď reagovať na to, keď sa vám niekto cudzí dostane do domácnosti. Samozrejme, túto funkciu môžete využiť napríklad aj na monitorovanie vašich detí a to obzvlášť, ak sú ešte malé. Okrem iného aplikácia je schopnou detegovať aj zvuk. Intenzitu zvuku, kedy vás má aplikácia upozorniť na to, že sa niečo deje, si viete upraviť.

ZoomOn aplikacia sledovanie_upozornenie na tekeciu pohybu
Zdroj: Vosveteit.sk

Medzi ďalšie funkcie aplikácie patrí, že ak kamera, ktorá natáča video, disponuje reproduktorom a mikrofónom, tak môžete s osobou na druhej strane komunikovať. Táto funkcia je špeciálne užitočnou, ak vám neočakávane zazvoní kuriér pred dverami a vy práve nie ste doma. Rovnako ale, kamera, ktorá deteguje pohyb, môže spustiť alarm.

Taktiež treba povedať, že aplikácia funguje ako na Wi-Fi, tak aj cez mobilné dáta. Znamená to, že typ internetového pripojenia tu nezohráva žiadnu rolu. Potom môžete neskôr pristupovať k všetkým nahrávkam, ktoré kamera zachytili z pohodlia rozhrania aplikácie.

Aplikácia je dostupnou pre Android a iOS. Vyskúšať ju môžete zadarmo

Aplikácia zoomOn, ako sme už vyššie spomínali, je dostupnou ako pre platformu Android, tak aj pre iOS. Najlepšie na tom je, že si ju môžete vyskúšať zadarmo a tak sami uvidíte, či sa je pre vás vhodnou alebo nie. Môžete si v kľude otestovať jej funkčnosť, či sa vám v jej rozhraní pracuje dobre a podobne. Stiahnuť ju môžete cez odkazy nižšie.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu vás oslovil a že jej dáte šancu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre