Návody

5 skrytých a málo známych funkcií pre Gmail, ktoré pozná len málokto

Služba Gmail ponúka veľa možností ako si uľahčiť prácu, no niektoré musíme pohľadať.

Gmail je jednou z najpopulárnejších e-mailových schránok na svete. Mnohí ju používajú denne, no nevedia o mnohých užitočných funkciách, ktoré táto služba ponúka.

Veľa funkcií, ktoré vám dokážu uľahčiť život, nie sú viditeľné hneď a na to, aby ste si ich aktivovali sa musíte trochu prehrabať nastaveniami. Ukážeme vám však niekoľko z nich, na ktoré by ste sa určite mali pozrieť, hlavne ak s mailovou schránkou pracujete denne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predpripravené odpovede

Ak za deň musíte odpovedať na veľké množstvo podobných e-mailov, táto funkcia je určená práve vám. Gmail umožňuje užívateľom vytvoriť si predpripravené odpovede pre správy, na ktoré odpovedáte stále rovnakým spôsobom.

Pre vytvorenie predpripravenej odpovede najprv vstúpte do nastavení, čo spravíte kliknutím na ikonu ozubeného kolieska a následne na možnosť Zobraziť všetky nastavenia.

Skryté funkcie v Gmaili, o ktorých ste možno nevedeli!
Zdroj: Vosveteit.sk

V novom okne kliknite na možnosť rozšírené a zapnite si možnosť vytvárania šablón. Uložte nastavenia.

Skryté funkcie v Gmaili, o ktorých ste možno nevedeli!
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom už len stačí napísať e-mail. Keď správu dokončíte, kliknite na ikonu troch bodiek v pravom dolnom rohu a prejdite na možnosť šablóny. Vyskočí vám okno, v ktorom uvidíte možnosť uložiť si koncept ako šablónu.

Skryté funkcie v Gmaili, o ktorých ste možno nevedeli!
Zdroj: Vosveteit.sk

Správy s hviezdičkou

Správy s hviezdičkou síce nie sú novinkou, no ide o jednu z najpodceňovanejších funkcií aké Gmail ponúka. Táto funkcia vám umožňuje označiť e-mail ako dôležitý. V pracovnom prostredí nemusíte vymýšľať predmet správy, ktorý by strhol pozornosť a prinútil druhú stranu reagovať. Stačí, ak pri písaní novej správy kliknete na ikonu troch bodiek vpravo dole, myšou prejdete na možnosť štítok a zvolíte si možnosť pridať hviezdičku.

Skryté funkcie v Gmaili, o ktorých ste možno nevedeli!
Zdroj: Vosveteit.sk

Adresát dostane e-mail jasne označený ako dôležitý a vyhnete sa tomu, že by na túto správu zabudol.

Zapnite si klávesové skratky

Gmail ponúka možnosť zapnutia klávesových skratiek, ktoré vám stlačením tlačidla, alebo kombinácie tlačidiel umožňujú okamžitý prístup k určitej funkcii služby. Táto funkcia je ideálna pre ľudí, ktorí pracujú s veľkým množstvom správ.

Otvorte si nastavenia a vstúpte do všeobecných nastavení. V tomto zozname nájdite možnosť aktivovať klávesové skratky. Po zapnutí možnosti si uložte nastavenia.

Skryté funkcie v Gmaili, o ktorých ste možno nevedeli!
Zdroj: Vosveteit.sk

Odteraz budete môcť používať skratky na ovládanie vašej mailovej schránky. Príkazov je veľa a ak chcete vedieť viac, všetky klávesové príkazy nájdete na tomto odkaze.

Gmail offline

Mailová schránka Gmail ponúka možnosť offline režimu, ktorý vám umožní čítať a odpovedať na správy aj bez internetového pripojenia.

Funkciu offline režimu opäť nájdete v nastaveniach, v časti Offline. Tam sa nachádza jediné nastavenie, a to zapnutie offline pošty. Zapnite si ju a uložte nastavenia. Po zapnutí offline pošty sa vám zobrazia dodatočné nastavenia, v ktorých si môžete nastaviť za akú dobu sa budú ukladať e-maily, či chcete aj sťahovať prílohy a za aký časový úsek sa majú dáta ukladať.

Skryté funkcie v Gmaili, o ktorých ste možno nevedeli!
Zdroj: Vosveteit.sk

Táto funkcia vám umožní pracovať aj keby vám na chvíľu vypadol internet. Správy napísané v režime offline sa uložia do špeciálneho priečinka a odošlú sa hneď po obnove internetového pripojenia.

Viacero priečinkov pre doručenú poštu

Gmail vám umožňuje vytvoriť si viacero priečinkov pre doručenú poštu. Táto funkcia pomôže napríklad v prípade ak dostávate maily od viacerých ľudí naraz. Môžete si tak jasne vytriediť aké správy sú od koho a nemusíte hľadať dôležité informácie v zmesi rôznych správ.

Otvorte si nastavenia a prejdite do možnosti doručené. Tam si rozkliknite možnosť typ priečinka doručenej pošty a zvoľte možnosť viacerých priečinkov doručenej pošty.

Skryté funkcie v Gmaili, o ktorých ste možno nevedeli!
Zdroj: Vosveteit.sk

Objaví sa vám nové okno, v ktorom si môžete vytvoriť 5 sekcií doručenej pošty. Pracovať pritom môžete s rôznymi parametrami. Ak chcete vytriediť pošty podľa odosielateľa, do jednej z piatich sekcii napíšte príkaz „from: (vložte e-mail odosielateľa)“, tak ako to vidíte na obrázku vyššie

Opäť si nastavenia uložte a v odoslaných sa vám zobrazia nové kategórie, v ktorých nájdete vytriedené maily.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close