240W nabíjanie od Realme je pokorené: Konkurenčný čínsky výrobca predstavil 300W nabíjanie!

300W nabíjanie prichádza v upravenej verzii už predstaveného smartfónu z dielne čínskeho giganta. Nabitie smartfónu trvá len pár minút.

MIUI 11 Animacia rychleho nabijania
Zdroj: Vosveteit.sk

Rýchle nabíjanie je dnes častou súčasťou viacerých prémiových smartfónov, pričom čínski výrobcovia sa medzi sebou predbiehajú, kto prinesie silnejšie nabíjanie pre svoje telefóny. Ešte minulý rok sa stalo súčasťou najlepších smartfónov 120W nabíjanie, ktoré však koncom roka pokorilo Redmi ako dcérska značka od Xiaomi. V tej chvíli sme mohli vidieť 210W nabíjanie pre model Redmi Note 12 Discovery Edition. Následne sa však do hry pustilo aj Realme, ktoré nedávno predstavilo smartfón Realme GT Neo 5 s 240W nabíjaním. Vďaka tejto technológii sa plná kapacita batérie dokázala len v priebehu pár minút. Ako však informuje portál androidauthority.com, Redmi vracia úder späť a predstavuje 300W nabíjanie.

Prichádza 300W nabíjanie od Redmi

Nie je nič nezvyčajné, že čínski výrobcovia smartfónov sa medzi sebou predbiehajú, kto prinesie čo najrevolučnejšiu technológiu. Ešte nedávno sa tak predbiehali, kto prinesie čo najlepšiu kameru pre svoje telefóny, pričom tento spor sa pravdepodobne zastavil pri 200mpx hlavných snímačoch kamery. Tie dnes už vieme nájsť aj v niektorých smartfónoch na trhu, pričom príkladom je aj Samsung Galaxy S23 Ultra či Xiaomi 12T Pro. Nabíjanie sa však pri hodnote okolo 200W nezastavilo a Redmi prezentuje 300W nabíjanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takýto druh nabíjania zatiaľ neprichádza do komerčne predajných zariadení. Rovnako sa poň zatiaľ nedostaneme ani v rámci globálneho trhu, čo nikoho neprekvapí. Redmi však 300W nabíjanie prezentuje v rámci Číny, kde špeciálne upravilo model Redmi Note 12 Discovery Edition. Práve tento model pôvodne prezentoval 210W nabíjanie, no zdá sa, že sa dal upraviť aj pre rýchlejší spôsob nabíjania. Ako sa to spoločnosti podarilo? Aj na to sa teraz pozrieme spoločne.

Redmi sa zameralo aj na bezpečnosť nabíjania

Pri vyšších rýchlostiach nabíjania sa používatelia zvyčajne obávajú rýchlejšej degradácie batérie či dokonca hrozby poškodenia telefónu. Redmi však uvádza, že 300W nabíjanie v telefóne Redmi Note 12 Discovery Edition s 4100mAh batériou sa vykonali špeciálne úpravy materiálov batérie, nabíjacej štruktúry a použili 50 bezpečnostných prvkov pre ochranu v adaptéri pre nabíjanie. Takýmto spôsobom tak vedeli ochrániť, aby sa rýchle nabíjanie nevymklo kontrole.

Maximálny výkon nabíjania, ktorý spoločnosť dokázala, je 290.6W, čo nie je ďaleko od vrcholnej hodnoty 300W. Pri takomto rýchlom nabíjaní môžeme rátať s nabitím telefónu skutočne v priebehu chvíľky. 50% batérie tak vedela spoločnosť dosiahnuť už pod 3 minúty, plná kapacita batérie bola dosiahnutá už za menej ako 5 minút. Musíme však rátať s tým, že testovanie bolo vykonané v ideálnych podmienkach a reálne výsledky by sa mohli mierne líšiť.

Privítali by ste takéto rýchle nabíjanie aj vo vašom smartfóne? Alebo je to podľa vás už zbytočné? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre