10 funkcií Google Máp, ktoré vám pomôžu nestratiť sa. Pozrite sa na tieto málo známe funkcie

Google Mapy ponúkajú množstvo funkcií, vďaka ktorým je navigácia hračkou.

Takto môžete niekoho požiadať aby zdieľal polohu v Google Mapách
Zdroj: Unsplash (Andrew Neel), Pixabay (Tumisu), Úprava: Vosveteit.sk

Google Mapy patria medzi najpoužívanejšie navigačné aplikácie na svete a dnes už ponúkajú množstvo užitočných funkcií, vďaka ktorým sa už nikdy nestratíte.  

Navigácia v neznámom meste nie je len o tom poznať ulice, ale hlavne o tom kam ísť. Google Mapy vám v tomto smere pomôžu nielen sa zorientovať, ale aj nájsť najvhodnejšie miesto pre vás, či už je to galéria, dobrá reštaurácia alebo pamiatky. Pozrime sa ale na niekoľko najužitočnejších funkcií, ktoré vám navigáciu uľahčia.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Live View 

Google Mapy ponúkajú aj AR funkciu, ktorá sa nazýva Live View. Čo táto funkcia robí je to, že s pomocou vášho fotoaparátu ukáže navigačné symboly priamo v reálnom svete. Keď aplikácia zistí kde sa nachádzate, ukáže vám šípky, ktoré vás dovedú priamo do cieľa. Používanie Live View je veľmi jednoduché. Nastavte si trasu, zvoľte pešiu chôdzu a na spodku v strede si zvoľte možnosť Live View. 

Šetrite palivo na cestách 

Google Mapy vám dovoľujú vybrať si trasu, na ktorej miniete čo najmenej paliva. Pri výbere trasy jednoducho označte tú, ktorá má ikonu zeleného lístku. Zároveň vám ukáže koľko paliva ušetríte a či prídete skôr alebo neskôr v porovnaní s inými trasami.  

Google Mapy ekologicke trasy_uvodny
Zdroj: unsplash.com (sippakorn yamkasikorn), úprava Vosveteit.sk

Pridanie niekoľkých zastávok do navigácie 

Komplikovanejšie cesty si vyžadujú, aby ste sa zastavili na niekoľkých miestach, než dôjdete do cieľa. Navigáciu nemusíte nastavovať niekoľkokrát vždy, keď dokončíte nejakú zástavku. Namiesto toho si do navigácie klasicky zadajte štart a cieľ, pričom môžete pridávať ďalšie medzizastávky. Opakujte, kým nepridáte všetky zastávky a potom mapy vypočítajú najoptimálnejšiu cestu medzi nimi a môžete sa vydať na cestu. Dokopy môžete pridať až 9 zastávok a meniť ich poradie.  

10 najužitočnejších funkcií v Google Mapách
Zdroj: Vosveteit.sk

Oflline Mapy 

Niekedy sa dostaneme na miesto, kde nie je dobrý signál. Ak dopredu viete, že na také miesto idete, môžete si do telefónu stiahnuť offline mapu. Stačí si otvoriť nastavenia a v nich nájdete možnosť offline mapy. Otvorte si ich a vyberte si oblasť, ktorú si chcete uložiť. Potom si ju môžete otvoriť aj bez internetového pripojenia.  

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Uložte si miesta, ktoré chcete navštíviť 

Ak plánujete dovolenku, možno si vopred pozeráte všetky miesta, ktoré by ste si chceli pozrieť. Google Mapy vám to umožňujú. Začnite tak, že si na spodnej lište aplikácie kliknete na uložené a následne vytvorenie nového zoznamu. Zvoľte si názov, popis a uložte si ho. Následne do tohto zoznamu môžete pridávať nové miesta.  

10 najužitočnejších funkcií v Google Mapách
Zdroj: Vosveteit.sk

Nastavte si plánovaný príchod  

Ak niekde musíme byť presne o pätnástej, občas prídeme 20 minút skôr, alebo môžeme 2-3 minútky meškať. Obzvlášť to platí v prípade, ak niekam musíme dlhšie cestovať. Google mapy ale ponúkajú možnosť, ktorá nás informuje o tom, kedy presne musíme vyraziť, aby sme sa dostali na miesto načas. Nastavte si trasu, kliknite na tri bodky a vyberte si možnosť nastaviť čas príchodu alebo odchodu. 

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Prečítajte si recenzie 

Hlavne ak sa ocitneme v cudzom meste, nemáme predstavu ktorý podnik je dobrý a kde nás zas čaká otrasná obsluha alebo nekvalitné jedlo. Kliknutím na kaviareň alebo reštauráciu viete okrem recenzii “očekovať” aj fotografie z podniku alebo ponúkané menu.  

10 najužitočnejších funkcií v Google Mapách
Zdroj: Vosveteit.sk

Kedy najlepšie navštíviť podnik 

So situáciou vyššie sa spája aj druhá funkcia. Na rovnakej obrazovke môžete niekedy nájsť aj časy, kedy má podnik najviac ľudí a kedy ich má najmenej. Ak hľadáte niečo živé, môžete prísť v rušnejších hodinách, ak zas niečo kľudnejšie, vyberte si časy, kedy podnik ľudia navštevujú menej.  

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Zdieľajte polohu s rodinou a blízkymi 

Ak sa máte stretnúť s priateľmi na novom meste, kde ste ešte neboli, orientácia môže byť problematická. Preto Google mapy ponúkajú možnosť zdieľania polohy, pomocou ktorej sa rýchlo a jednoducho nájdete. Otvorte nastavenia a si z ponuky vyberte zdieľanie polohy. V novom okne máte na výber ako dlho chcete polohu zdieľať a s kým.  

7 trikov, ktoré vám uľahčia prácu s google mapami
Zdroj: Vosveteit.sk

Hľadajte miesta po ceste 

Môže sa stať, že potrebujete natankovať čo najskôr. Google Mapy vám ponúkajú možnosť hľadať miesta pozdĺž vašej trasy, aby ste nemuseli robiť dlhé obchádzky. So zapnutou navigáciou stačí vyhľadať vašu destináciu, napríklad čerpaciu stanicu alebo reštauráciu, či hocijakú inú zastávku. Google Mapy vám dokonca ukážu, koľko vám táto zastávka zaberie času.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre