Zvláštna požiadavka: Microsoft bude vyžadovať prítomnosť webkamery v notebooku, aby ste rozbehali Windows 11

Ide o minimálnu požiadavku, ktorá bude nevyhnutnou od roku 2023. S čím to môže mať súvis?

kamera
Zdroj: Vosveteit.sk

Len niekoľko dní dozadu Microsoft oficiálne predstavil nový operačný systém Windows 11, ktorý je aktuálne dostupný pre prvých BETA testerov. Medzičasom na povrch vyplávalo viacero informácií o tomto OS. Niektoré sú viac pozitívne, napríklad podpora Android aplikácií, a iné zas menej.

Najnovšie portál Androidauthority.com upozorňuje na zvláštnu požiadavku zo strany Microsoft, aby ste mohli využívať Windows 11. O čo konkrétne ide? Ide o prítomnosť prednej kamery v prípade notebookov. Portál sa v súvislosti s touto témou odvoláva na minimálne systémové požiadavky, ktoré boli zverejnené spoločnosťou Microsoft.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto požiadavka však nebude nevyhnutnou hneď od začiatku, ale až od 1. januára 2023. Rovnako Microsoft bude tiež vyžadovať, aby webová kamera ponúkala najmenej kvalitu o HD rozlíšení. Ďalej, aby bola schopná automatickej expozície (AE) a aby bola schopná vyváženia bielej farby (AWB).

Windows 11_systomove pozadiavky_kamera
Zdroj: Printscreen (Vosveteit), Systémové požiadavky

Otázkou zostáva, prečo Microsoft vyžaduje prítomnosť prednej kamery v notebookoch. Ako najpravdepodobnejšia odpoveď je, že to má súvis funkciou Windows Hello, čo je systém na rozpoznávanie tváre, ktorý slúži napríklad na odomykanie zariadenia. Ťažko však dnes povedať, či to má súvis aj s inými vlastnosťami systému, alebo čo Microsoft sleduje touto požiadavkou.

V každom prípade, nie každý z nás bude pochuti tejto systémovej požiadavke. Mnohí z nás totiž pri kúpe nového notebooku pozerajú po zariadeniach, ktoré prednou kamerou nedisponujú. Tak či onak, potrvá ešte nejakú dobu, kým táto požiadavka bude povinnou.

Aký je váš názor túto tému?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre