APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Zverili by ste spoločnosti Google údaje o vašom zdraví a lekárske záznamy? Pozrite sa, na čom spoločnosť pracuje!

Google pracuje na aplikácii, ktorá by ponúkla prehľad o našom zdravotnom stave. Od lekárskych záznamov, až po históriu predpísaných receptov.

Čoraz viac technologických gigantov sa zaujíma o sektor zdravotníctva. Vidno to najmä na zariadeniach a aplikáciách, ktoré sledujú podrobný stav nášho zdravia, návykov, ale aj fyzickej aktivity. Otázkou je, išli by ste ešte ďalej, ak by napríklad pristupovali aj k lekárskym záznamom?

Google pracuje na aplikácii, ktorá sumarizuje naše lekárske záznamy

Najnovšie portál 91mobiles.com s odvolaním sa na priemyselné zdroje píše, že Google v súčasnosti pracuje na novej aplikácii Zdravie, ktorá by používateľom umožnila zhromažďovať a ukladať lekárske dokumenty na jednom mieste a zároveň by mala ponúknuť možnosť ich zdieľania, napríklad s blízkymi osobami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V konečnom dôsledku by aplikácia mohla slúžiť ako akási história našich lekárskych záznamov naprieč rôznymi špecializovanými lekármi, laboratórnych testovaní, predpísaných receptov a ďalších lekárskych dokumentov.

„Uvidíte jednotný pohľad na svoje zdravie, vrátane informácií o návštevách lekárov, laboratórnych vyšetreniach a ďalšie informácie. Začnite prepojením svojich online účtov s miestami, kde ste dostali zdravotnú starostlivosť,…“ píše sa v náhľade aplikácie.

Podľa publikovaných správ, vývoj aplikácie je ešte stále v skorom štádiu vývoja, o čom svedčia aj zachytené snímke obrazovky v smartfóne, kde bola funkcia testovanou. Ako však možno vidieť, tak aplikácia má viacero sekcií. Ide napríklad o sekciu Záznamy, Kontakty, či Zdieľanie. Aktuálne sa špekuluje, že Google by mohol do aplikácie zakomponovať aj službu Google Fit a doplniť tak lekárske dokumenty o údaje zo snímačov srdcového tepu a o údaje z ďalších snímačov, ktoré sú prítomnými najmä v nositeľnej elektronike, ako sú chytré hodinky, či rôzne fitness náramky.

Záverom však musíme dodať, že aktuálne nie je presne známe, či a kedy bude aplikácia sprístupnenou pre širokú verejnosť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close