SpravodajstvoXiaomi

Zvažujete kúpu modelu Xiaomi 11T? Týchto 5 dôvodov by vás malo uistiť, že túto kúpu neoľutujete!

Model Xiaomi 11T by mohol byť vaším budúcim zariadením. Pozrite sa na dôvody, prečo by ste sa mali zaujímať práve o tento model.

Čínska spoločnosť Xiaomi len pred dvoma týždňami predstavila svoje dva modely z radu Xiaomi 11T, ktoré si okamžite získali pozornosť fanúšikov. Jedným z dôvodov, prečo si získal takú popularitu, je prítomnosť predĺženej systémovej podpory až na 3 roky s novým Androidom a dokonca až štyri roky systémových bezpečnostných záplat. Toto však nie je jediným dôvodom, prečo by ste mali po novom smartfóne z radu Xiaomi 11T siahnuť. Práve preto sa teraz pozrieme na 5 hlavných dôvodov, prečo by ste sa mali zamyslieť nad kúpou základného modelu z tejto série s čipsetom MediaTek Dimensity 1200.

Zostava troch snímačov hlavnej kamery

Ak patríte medzi fotografických nadšencov, určite by ste nemali nechať kameru nedávno predstaveného Xiaomi 11T bez povšimnutia. Hlavný snímač má totiž 108mpx a ide o Samsung S5KHM2, ktorý dopĺňa 8mpx ultraširoký snímač a 5mpx makro snímač. Smartfón tak dokáže tvoriť snímky vo vysokej kvalite a taktiež tzv. „cinemagic“ videá. Model tiež disponuje nočným režimom 2.0 a pre selfie snímky je tu 16mpx snímač kamery. V každom prípade ak ste fanúšikovia mobilnej fotografie, ak siahnete po tomto smartfóne, určite nespravíte chybu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi 11T zadna strana
Zdroj: Youtube @GSMArena

Užite si „cinemagic“

Pojem cinemagic si fanúšikovia Xiaomi smartfónov spájajú najmä s videom. To sa spoločnosť rozhodla pposunúť so svojimi smartfónmi na novú úroveň a vďaka AI algoritmom vaše videá budú pôsobiť ako natočené profesionálnou kamerou. Nezabudnime však ani na funkciu Audio Zoom, ktorá dokáže priblížiť nielen obraz, ale i zvuk.

120Hz AMOLED displej

Najväčším upgradom v porovnaní s predchádzajúcou generáciou smartfónov z radu Mi 10T je práve displej. Ten mal v predchádzajúcej generácii smartfónov síce 144Hz, no šlo len o IPS LCD displej. Nový Xiaomi 11T však prichádza so 6.67″ AMOLED displejom so 120Hz obnovovacou frekvenciou a technológiou TrueColor. Pre hráčov je k dispozícii tiež 480Hz touch sampling rate, ktorý vaše hranie hier posunie na úplne novú úroveň.

Zdroj: Youtube @GSMArena

67W rýchlonabíjanie

Ako rýchlo sa dokáže nabiť váš smartfón? Nový Xiaomi 11T využíva dokonca až 67W nabíjanie, ktorým dokáže svoju 5000mAh batériu nabiť doslova bleskovo, konkrétne za 36 minút. Takýto výkon nabíjania však býva výsadou modelov, ktoré spadajú do vlajkovej kategórie smartfónov a odráža sa to i na ich cene. U smartfónu, ktorý je cenou na úrovni približne 500€ však nie je takéto nabíjanie úplnou samozrejmosťou.

High-end procesor

Čipsety od spoločnosti MediaTek nie sú úplne obľúbenými z dvoch dôvodov. Nedosahujú výkony také, ako keby sme ich porovnali s čipsetmi od spoločnosti Qualcomm. Navyše je pri inštalácii custom ROM do modelov s nimi vysoké riziko „bricknutia“ smartfónu, a práve preto sa často ani custom ROM pre tieto modely nevytvárajú. Majú však jednu obrovskú výhodu. Sú lacnejšie.

Model Xiaomi 11T využíva čipset s názvom MediaTek Dimensity 1200 vyrobený 6nm procesom. Vďaka nemu si v rebríčku AnTuTu dokázal vybojovať skóre úctyhodných 575 899 bodov, čím dokázal prekonať celkovo až 93% smartfónov v rebríčku. O výkon sa teda naozaj obávať nemusíte.

Stále ešte zvažujete kúpu tohto modelu? Myslíme, že model Xiaomi 11T je jeden z najvydarenejších modelov od čínskeho giganta, ktorý si zaslúži uznanie. Čo myslíte vy?

via technave.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close