Zoznámte sa s novým smartfónom Razer Phone 2 – smartfón pre pravých hráčov

razer phone 2
Zdroj: Razer / produktová fotografia

Spoločnosť Razer počas včerajšej konferencie predstavila viaceré novinky. Jednou z nich je aj nová generácia smartfónu Razer Phone, ktorá prichádza v o čosi krajšom prevedení, vyšším výkonom a ešte väčším zameraním sa na nadšencov počítačových hier.

Najnovší hardvér

Keďže je smartfón Razer Phone 2 primárne určený pre hráčov, jeho výkon musí byť ohromujúci. S procesorom Snapdragon 845, grafickým čipom Adreno 630 a 8GB RAM do určite nebude žiadny problém. Nová generácia je vďaka novšiemu hardvéru výkonnejšia až o 30 percent. Nárast výkonu ale nie je spôsobený iba lepším procesorom a grafickým čipom, ale aj najnovším chladiacim systémom spoločnosti Razer, ktorému zrejme medzi smartfóny budeme ťažko hľadať konkurenta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Svetový unikát

Nová generácia od svojho predchodcu prebrala hneď niekoľko prvkov a jedným z nich je aj 5,7-palcový UltraMotion IGZO displej, ktorý ponúka obnovovaciu frekvenciu až 120Hz. Na základe výsledkov z prvých testovaní je ale zjavne jasné, že displej novej generácie prešiel výraznou zmenou, teda hlavne čo sa zobrazovania farieb týka. Farebné spektrum je v prípade novej generácie o niečo živšie a samotné farby sú oveľa realistickejšie, ako farby predošlého Razer Phone.

Zdroj: Razer

Veľkou novinkou druhej generácie je natívna podpora Netflix HDR a Dolby Surround 5.1, zatiaľ čo samotné reproduktory disponujú zvukovým systémom Dolby Atmos. Treba podotknúť, že všetky tieto aspekty aktuálne nepodporuje žiadny iný smartfón na svete.

Zdroj: Razer

Skvelé správy nesieme aj pre nadšencom kvalitných fotografií a videí, ktorí si v prípade novej generácie opäť prídu na svoje. Nová generácia je na zadnej strane vybavená dvomi 12MP senzormi, z čoho jeden podporuje až 2X optický zoom. Veľkým unikátom je ale 8MP predný fotoaparát, ktorý podporuje natáčanie FullHD videa na 60 fps. Podľa dostupných informácií to vyzerá tak, že Razer Phone 2 je jediným Android smartfónom, ktorý takúto možnosť aktuálne ponúka.

Novší, krajší dizajn a vylepšená konektivita

Predná strana nového Razer Phone 2 vyzerá na prvý pohľad takmer tak isto, ako jeho predchodca. Farba sa ale zmenila z matnej čiernej na lesklú čiernu, čo zásadne zmenilo imidž celého smartfónu. Najväčšou zmenou ale prešla zadná strana zariadenia, ktorá je aktuálne pokrytá sklom. Kamera sa premiestnila z ľavého horného rohu do strednej časti smartfónu presne nad logo, ktoré je po novom podsvietené. Logo zároveň upozorňuje na notifikácie z rozličných aplikácií, no bohužiaľ, nastavenie farby pre vybranú aplikáciu možné nie je a budete sa musieť zmieriť s prednastavenými farbami.

Zdroj: Razer

Za zásadnou technologickou zmenou stojí práve sklenená zadná strana smartfónu, vďaka ktorej bolo umožnené bezdrôtové nabíjanie prostredníctvom vlastnej Qi nabíjačky, ale pomocou novej originálnej bezdrôtovej nabíjačky, ktorá je taktiež vybavená RGB podsvietením. Novej generácií taktiež nechýba ani podpora najnovšej technológie rýchleho nabíjania Qualcomm QuickCharge 4+, vďaka ktorej nabijete batériu zariadenia z 0 na 50 percent za 30 minút.

Zdroj: Razer

Originálne príslušenstvo pre hráčov

Spoločne so samotným smartfónom, nám spoločnosť Razer predstavila aj originálne príslušenstvo, ktoré je, samozrejme, primárne určené pre hráčov. Ako prvý určite spomenieme nový Razer Raiju Mobile gamepad, ktorý bol vyrobený výlučne pre Razer Phone 2. So smartfónom sa prepojí jednoducho prostredníctvom Bluetooth. Niekoľko multifunkčných tlačidiel a joystickov, by malo hráčom výrazne uľahčiť hranie hier na ich smartfóne, ktoré bude zároveň ešte viac vygradované vďaka vynikajúcemu 120Hz displeju a fantastickému ozvučeniu pomocou Dolby Atmos. Spoločnosť Razer ale myslela aj na hráčov, ktorí si svoj smartfón využívajú naplno hlavne na cestách, či už v lietadle, autobuse, alebo jednoducho v priestoroch, kde Vám nemôže smartfón hučať úplne nahlas. Práve pre takýchto hráčov sú určené aj originálne slúchadlá Razer Hammerhead USB-C ANC, ktoré stačí pripojiť priamo do USB Type-C portu. Slúchadlá totižto disponujú technológiou aktívneho odhlučňovania okolitého prostredia, tým pádom potrebujú prídavný napájací zdroj.

Cena a dostupnosť

Cena nového smartfónu Razer Phone 2 bola pre zahraničný trh stanovená na 799 dolárov. Cena originálneho gampedu sa vyšplhala na 149 dolárov, zatiaľ čo sa slúchadlá vtesnali tesne pod 100 dolárov. Ceny v našich končinách zatiaľ prezradené neboli, no dúfajme, že sa slovenskí distribútori trošku uskromnia a cenu Razer Phone 2 vtesnajú pod 1000 eurovú hranicu. Smartfón by mal byť v zahraničí dostupný ešte behom októbra, no jeho reálna dostupnosť je v našich končinách naozaj otázna.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Razer)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre