Apple

Nová generácia iPadov Pro s bezrámčekovým displejom a USB Type-C portom bude predstavená ešte tento mesiac

Nová generácia iPadov Pro bude predstavená ešte tento mesiac. Taktiež poznáme aj základné špecifické vlastnosti nadchádzajúcej generácie nových tabletov od spoločnosti Apple.

Novo-odhalené informácie boli nájdené v kóde beta verzie operačného systému iOS 12.1. Samotnom zdrojovom kóde sa nachádza hneď niekoľko zmienok o pripravovaných iPadoch, ktoré by mali byť podľa uvedených informácií v kóde, predstavené ešte tento október. Na základe informácií, s ktorými ako prvý prišiel zahraničný portál 9to5Mac, je zjavne jasné, že nová generácia bude opäť veľkým posunom vpred.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Názvy modelov zatiaľ jasné nie sú

Ako prvé treba spomenúť samotné názvy modelov budúcich iPadov Pro. Tie sú aktuálne interne označované ako iPad 8,1, iPad 8,2, iPad 8,5 a iPad 8,6. Podľa všetkého patria tieto číselné označenia dvom veľkostným variantom čo sa displeja týka, z čoho každý z dvojice modelov bude ponúkať aj dve veľkostné varianty z hľadiska úložného priestoru. V uniknutom kóde beta verzie iOS 12.1 sa ale nachádzajú aj ďalšie číselné označenia ako iPad8,3, iPad8,4, iPad8,7 a iPad 8,8. Podľa všetkého sa v tomto prípade jedná o identické rozdelenie iPadov z hľadiska veľkosti, no všetky 4 z tejto trojice budú vybavené aj LTE prijímačom, narozdiel od základného modelu s WiFi.

Menší no s väčším displejom

Nová generácia iPadov Pro, má byť vybavená bezrámčekovým displejom na bočných stranách, ako aj na spodnej strane zariadenia. Apple sa, chvalabohu, rozhodol o zachovanie vrchného rámčeku a nesiahol po nevkusnom riešení s výrezom v displeji. Dizajn samotného iPadu Pro bude ale vďaka zmenám v displeji výrazne odlišný. Zo zariadenia sa vytratí tlačidlo Domov, bočné rámčeky a čiastočne aj vrchný rámček, ktorý bude prispôsobený potrebnému príslušenstvu, ako selfie fotoaparát a snímače tvárovej biometrie pre FaceID, ktoré by malo bezproblémovo fungovať aj v prípade orientácie na šírku.

Podpora externých displejov a ďalšieho príslušenstva

Ďalšia generácia iPadov Pro bude revolučná aj z hľadiska konektivity, teda aspoň vo svojej značke. Nové iPady majú totižto podporovať pripojenie externých displejov prostredníctvom USB Type-C konektoru, ktorý definitívne nahradí starý Lightning. Rozlíšenie samotných displejov má byť zároveň plne konfigurovateľné prostredníctvom Nastavení samotného iPadu. Maximálne rozlíšenie prídavného displeju bude pritom možné nastaviť až na 4K s plnou podporou HDR.

Výbornou správou pre všetkých umelcov a fanúšikov klasického písania je nová generácia ceruzky Apple Pencil. Jej nová generácia má byť ešte o čosi lepšia, či už z hľadiska konektivity so zariadeniami alebo z hľadiska využiteľnosti. Poslednou skvelou správou, ktorá sa konektivity týka, je nový magnetický konektor na zadnej strane zariadenia, ktorý bude súčasťou novej generácie iPadov Pro. Zatiaľ nie je známe, aké budú jeho primárne funkcie, no z hľadiska využitia sa môže jednať o vynikajúci konektor na pripojenie ďalšieho prídavného príslušenstva.

Predstavenie je za rohom

Prvé informácie o novej generácií iPadov Pro prichádzajú pomerne neskoro. Nové iPady Pro majú byť totižto predstavené už tento mesiac. Pre milovníkov technológií sa ale jedná o skvelé správy, keďže v dnešnom svete špekulácií a uniknutých informácií sme radi, že nás počas samotného predstavenia nových zariadení dokáže ešte vôbec niečo prekvapiť a ohúriť.

Zdroj: 9to5mac.com, úvodný obrázok (Twitter – Ben Geskin, Koncept)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close