APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Zmizli vám súbory z Google Disku? Google radí čo robiť, no ich odpoveď vás nepoteší

Spoločnosť Google sa venuje vážnemu problému, ktorému momentálne čelí stovka užívateľov. Nevie ale povedať, prečo súbory z Disku zmizli.

Zmizli vám súbory z Google Disku? V tomto prípade nie ste jediní, ide o chybu, ktorú spoločnosť Google aktívne prešetruje. Upozornil na ňu užívateľ Yeonjoong a pridali sa k nemu stovky ďalších užívateľov. 

Ako opisuje Yeonjoong vo svojom príspevku, z Google Disku sa mu nedávno vymazali súbory, ktoré nahral po máji tohto roku.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

“Dáta od mája do dnešného dňa zmizli a štruktúra priečinkov sa vrátila do stavu, v akom bola v máji 2023. Aktivita na Google Disku sa nezmenila a žiadne súbory neboli manuálne vymazané, čiže sa nenachádzajú v koši. Nikdy som nesynchronizoval ani nezdieľal súbory zo svojho disku s inou osobou a používam ho hlavne lokálne,” píše Yeonjoong.  

Na problém odpovedal zamestnanec Googlu, ktorý potvrdil, že momentálne spoločnosť túto chybu vyšetruje. Medzičasom radí, aby užívatelia s podobnou chybou neklikali na možnosť odhlásiť účet, ktorú ponúka aplikácia Google Disk pre počítače s Windowsom. Zároveň radí nevymazávať alebo nepremiestňovať priečinok programu Google Disk v systémovom priečinku AppData.  

Google Disk vymazáva ľuďom súbory a nikto nevie prečo
Zdroj: Google Support

Podľa slov jedného z dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú s technickými problémami ohľadom Google produktov, zatiaľ neexistuje na túto chybu riešenie. Tvrdí, aby užívatelia písali na technickú podporu a problém riešili s ňou.  

Google Disk vymazáva ľuďom súbory a nikto nevie prečo
Zdroj: Google Support

Google radí nerobiť s diskom nič

Zdá sa však, že technická podpora s týmto problémom nedokáže až tak veľa spraviť. Z viacerých konverzácií vyplýva, že spoločnosť Google tento problém aktívne monitoruje a snaží sa nájsť riešenie. Medzičasom by nemali užívatelia robiť s Google Diskom absolútne nič a počkať, než táto služba dostane aktualizáciu s opravou.  

Predpokladáme, že ani samotný Google nemá riadnu predstavu o tom, čo sa vlastne stalo, o čom svedčia aj konfliktné rady zamestnancov a technickej podpory. Ako sme už spomenuli, zamestnanci radia, aby užívatelia s Google Diskom nerobili nič. Pri komunikácii s technickou podporou sa však užívateľom odporúča, aby obnovili zálohu Google Disku, ktorá sa nachádza v priečinku AppData. Zároveň niektorí poukazujú na to, že Google Disk má s vymazávaním súborov problém už dlhšie, približne 10 rokov.  

Z príspevkov užívateľov vyplýva aj to, že táto chyba nie je konzistentná. Zatiaľ čo užívateľ Yeonjoong stratil prístup ku všetkým súborom od mája až do dnešného dňa, iní užívatelia zas stratili prístup ku všetkému ostatnému, až na súbory, ktoré nahrali práve tento mesiac. Neostáva nám nič iné ako dúfať, že sa spoločnosti Google podarí nájsť riešenie čím skôr.  

Ak vám z Google Disku súbory nezmizli a máte tam dôležité pracovné dokumenty, odporúčame si ich aspoň nateraz zálohovať inde, ak máte voľné miesto, napríklad na externý harddisk ako poistku, ak by chyba postihla aj vás.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close