NávodyXiaomi

Zmeňte si čierno-biele ambientné podsvietenie na Xiaomi a Redmi smartfónoch na farebné

Zmeňte si čierno-biele ambientné podsvietenie (Always-on-Display) na smartfónoch Xiaomi a Redmi na farebné. Zmena trvá menej ako 1 minútu.

Spolu s  predstavením zariadenia Xiaomi Mi 9 prešla nadstavba MIUI 10 viacerými vylepšeniami. Jednou z  nich bola možnosť zmeny čierno-bieleho ambientného podsvietenia na farebné. Funkcia však dlho bola dostupná len pre zariadenia Mi 9/Mi 9SE. Posledné aktualizácie nadstavby MIUI 10 však priniesli túto funkciu aj na ďalšie zariadenia, ako sú napríklad Xiaomi Mi 8,Redmi K20, Xiaomi Mi 9T, Mi Mix 3,…

Máte smartfón s  AMOLED displejom? Skontrolujte si nastavenia

Približne mesiac a  pol dozadu CEO spoločnosti Xiaomi Lei Jun zdieľal na svojom Weibo účte informácie, že funkciu AOD (farebné ambientné podsvietenie displeja) dostanú všetky zriadenia s  AMOLED displejom, dokonca aj 3 roky starý Xiaomi Mi Note 2.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Všetky vyššie spomínané zariadenia však majú jedného „menovateľa“ – AMOLED displej. Možno už preto asi tušíte, že funkcia nebude dostupná pre zariadenia s  iným typom displeja. Dôvodom je, že AMOLED panely využívajú inú technológiu zobrazovania ako LCD panely. V prípade AMOLED panelov totiž sú zapnuté len aktívne pixely. LCD panely zas podsviecujú všetky pixely. Inými slovami, v  prípade LCD panelov by ambientné podsvietenie malo výrazný dopad na výdrž batérie, ako aj samotnú životnosť displeja.

Zmeňte si ambientné podsvietenie na farebné

V prípade ak máte smartfón s  AMOLED displejom, tak zmena ambientného podsvietenia je veľmi jednoduchou.

Otvorte si Nastavenia vášho telefónu a  dajte vyhľadať „Ambientné zobrazenie“ (pozn. redakcie: nezabudnite písať s diakritikou).

ako zmenit ambientne podsvietenie na farebne_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne otvorte priečinok „Štýl hodín a pozadie“, z  ktorej si budete môcť vybrať Vami preferované ambientné podsvietenie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close