Zločin nikdy nespí a to ani na Netflixe: Týchto 7 true crime dokumentov si určite musíte pozrieť

Prinášame vám ďalšie tipy na najlepšie true crime dokumenty, aké na Netflixe nájdete.

7 tipov na true crime dokumenty na Netflixe
Zdroj: Wikimedia (Netflix), Pixabay (geralt), Úprava: Vosveteit.sk

Nič nevyvolá zimomriavky ako true crime dokument, ktorý je častokrát zvláštnejší než fikcia. Nie je preto prekvapením, že má tento žáner naozaj veľké množstvo fanúšikov, a ak sa radíte medzi nich, tento výber z Netflixu je ako pre vás.  

Nemusíte sa ale radiť medzi skalných fanúšikov. Ak máte chuť na niečo temné a podľa skutočnej udalosti, určite si prídete na svoje a ak už dlhšie chcete načrieť do žánru true crime, potom nie je lepšie miesto kde začať, ako pri jednom zo siedmich true crime dokumentov, ktoré vám odporúčame nižšie.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto true crime dokumenty na Netflixe neprehliadnite

Láska, stalking, vražda 

Online randenie má v našej spoločnosti čoraz väčšiu úlohu. Mnohí hľadajú lásku alebo len trošku srandy na internete a Tinder alebo iné zoznamky sú na to priam ideálnym miestom. To isté si myslí aj Mechanik menom Dave Kroupa, ktorý práve vyšiel z dlhodobého vzťahu a rozhodol sa skúsiť šťastie práve na internete.  

Dave spoznal cez zoznamku slobodnú mamičku menom Liz Golyar, no krátko na to spoznáva ďalšiu ženu, Cari Farver. Medzi Daveom a Cari preskočí iskra, no Dave nemá najmenšiu predstavu o tom, že sa zaplietol do hrôzostrašného trojuholníka, ktorý ohrozí nielen jeho, ale aj jeho znýmych a rodinu.  

Vražda Murdaughovcov: Škandál na juhu 

Tento true crime dokument vysvetľuje udalosť, ktorá roztrhla úzku komunitu v Južnej Karolíne na kusy. Keď sa objaví séria vrážd, všetky dôkazy poukazujú na jednu rodinu, rodinu Murdaughovcov. Tešiť sa môžete na dve série, ktoré zachytávajú pravdivý príbeh o tom, ako vysoko postavená rodina zneužívala svoje peniaze a moc až do extrému.  

Night Stalker: Lov na sériového vraha 

V roku 1985 sa v Los Angeles objavil sériový vrah, ktorý si vyslúžil prezývku Night Stalker. Vlastným menom Richard Ramirez držal svoje vražedné vyčíňanie jeden celý rok. Počas tohto obdobia svoje obete lovil, mučil ich a nakoniec ich pripravil o život. Night Stalker: Lov na sériového vraha ponúka naozaj mrazivý príbeh, ktorý sa zameriava primárne na obete tohto šialeného vraha a vyšetrovateľov, ktorí sa mu snažili dostať na stopu.  

Rehoľníčka 

True crime dokument Rehoľníčka zachytáva vraždu rehoľnej sestry Cathy v roku 1969. Jej náhla smrť otriasla komunitou predmestia Baltimoru, no vyšetrovanie rýchlo odhalilo, že vražda nebola jediný zločin, ktorý sa tu odohral. Mohol niekto zabiť rehoľnú sestru Catherine Cesnik, aby zakryl niečo oveľa temnejšie?  

Schody 

Príbeh spisovateľa Michaela Petersona, ktorý v roku 2001 našiel svoju manželku mŕtvu na spodku schodiska v ich dome. Celá situácia sa vyriešila ako nehoda, no vyšetrovatelia mali tušenie, že niečo nie je tak, ako sa zdá. Začali preto pátranie s jedinou otázkou: Bola smrť Kathleen Peterson skutočne nehodou alebo ju manžel ubil k smrti? Vyšetrovanie sa rozbieha a spisovateľ je sledovaný na každom kroku.  

Podvodník z Tinderu  

Simon Leviev mal v živote všetko. Luxus, drahé oblečenie, súkromné tryskáče a oveľa viac. Pre niektoré ženy bol tento muž naozaj neodolateľný, no nevedeli, čo sa za fasádou “Tinder švindléra” naozaj ukrýva. Možno ste už o tomto true crime dokumente počuli, no ak nie, pozrite sa na to, ako tento chlap dokázal cez online zoznamku zmanipulovať a podviesť množstvo žien.  

Najhorší spolubývajúci 

Podvodníci, násilníci, sérioví vrahovia. Hovorí sa, že rodinu a susedov si nevyberáme, no čo by ste robili, ak žijete v jednej domácnosti s vražedným psychopatom? Najhorších spolubývajúcich inšpirovali hrôzostrašné príbehy skutočných ľudí, ktorí sa nešťastnou náhodou ocitli v situácií, v ktorej by sa rozhodne nechcel ocitnúť nikto.  

Tento true crime dokument je doplnený animáciou, ktorá naozaj v plnej škále znázorňuje to, aké hrôzostrašné príbehy niektoré sú.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre