APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Živé titulky pri pozeraní akéhokoľvek videa či iného obsahu? Do Google Chrome už čoskoro zavíta zaujímavá funkcia

Funkcia "Live tiles" by mala už čoskoro zavítať do všetkých verzií internetového prehliadača Google Chrome

Do internetového prehliadača Google Chrome prichádza nová zaujímavá funkcia, ktorú už mohli okúsiť tisíce používateľov operačného systému Android. Reč je o zaujímavej funkcii s názvom Live Tiles, ktorá v slovenskej verzii Androidu vystupuje pod označením Živý prepis. V krátkosti ide o funkcie automatického generovania titulkov z akéhokoľvek prehliadaného obsahu. Práve táto funkcia sa už čoskoro stane súčasťou prehliadača Chrome, respektíve nového Global Media Control panelu, ktorý je súčasťou tohto prehliadača.

Živý prepis už aj v prostredí prehliadača Chrome

Funkcia živých titulkov, teda tzv. živého prepisu je už dnes dostupná na všetkých zariadeniach s novou verziou internetového prehliadača Google Chrome. Pre zapnutie novej funkcie stačí do vyhľadávača zadať chrome://flags/#enable-accessibility-live-captions a v ponuke pri tejto funkcii treba následne zvoliť funkciu Enabled.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
google chrome zivy prepis
Zdroj: Techdows

Po zapnutí funkcie ešte musíte zapnúť nový Global Media Control panel, ktorý nájdete na adrese chrome://flags/#global-media-controls-modern-ui. Po spustení nového panelu tak budete mať k dispozícii nie len nový panel pre ovládanie prehrávaných médií, ale aj zvláštny panel pre zobrazovanie živých titulkov, aktuálne zatiaľ iba v anglickom jazyku.

Nová funkcia by mala byť už v týchto momentoch dostupná na všetkých distribučných kanáloch, čiže ju majú k dispozícií aj úplne bežní používatelia prehliadača Google Chrome mimo testovacích verzií.

Zdroj: Techdows

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close