Zdieľate s niekým Netflix účet? Pripravte sa, toľkoto si priplatíte!

Zdieľanie účtov bude od budúceho roku legálne. Netflix povolí populárnu praktiku za celkom slušný poplatok, čím fanúšikov nepoteší.

Netflix cena predplatneho (2)
Zdroj: unsplash.com (Willfried Wende)

Zdieľanie účtov na Netflixe je dlhodobo problémom poskytovateľa tejto služby. Používatelia sa tak zdieľaním účtov snažia na predplatnom ušetriť, pričom si bežne predplatia najväčší balík rodinného predplatného za 11,99€. V tomto účte si tak svoje používateľské kontá zdieľajú aj štyria či piati kamaráti, ktorí sa tak nakoniec dostanú k obsahu lacnejšie, ako keby si samostatne predplatili individuálny balík za 7,99€. Okrem toho majú tak obsah k dispozícii v najvyššej kvalite, čo sa samozrejme Netflixu nepáči. Zdieľanie účtu totiž povoľuje v podmienkach len používateľom v rámci jednej domácnosti. Ako nás však informuje portál andro4all.com, Netflix si po novom budeme môcť zdieľať medzi priateľmi voľne už budúci rok.

Netflix už budúci rok povolí zdieľanie účtov

Po tom, čo Netflix počas tohto roka prvý raz zažil obdobie, v ktorom stratil viac predplatiteľov ako získal, začal pracovať na rôznych záchranných plánoch. Jedným z nich bolo zavedenie predplatného s reklamami, ktorý je lacnejší najmä pre prítomnosť reklám. Okrem toho však neponúka úplne celý obsah filmov a seriálov a tento plán zatiaľ nemôžeme využiť na našom území. Tento plán sa napriek tomu neujal tak, ako by spoločnosť očakávala a musela siahnuť po ďalšom riešení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Netflix_filmy a serialy
Zdroj: Vosveteit.sk, Netflix logo

Týmto riešením má byť povolenie zdieľania účtov medzi priateľmi v rôznych domácnostiach. Toto zdieľanie účtov však nebude len tak voľne povolené, Netflix ho spoplatní. Toto spoplatnenie zdieľania účtov sa už dnes testuje v niektorých regiónoch Latinskej Ameriky a objaviť by sa malo aj u nás. Aktuálne sa rozpráva o zvýšení ceny predplatného o takmer 3 americké doláre. Aj u nás by teda zvýšenie ceny mohlo byť približne o 3 eurá a zavedenie tejto zmeny by malo prebehnúť už počas budúceho roka.

Zdraženie plánov ale bude komplikovanejšie

Spoplatnenie zdieľania účtov nebude také jednoduché, ako sa prezentuje. Zvýšenie ceny o 3 americké doláre pri zdieľaní jedného konta sa bude najskôr testovať v USA, pričom cena nebude jednotná. 3 americké doláre navyše sa budú ku kontu účtovať za každú jednu aktivovanú adresu. Ak by ste sa teda rozhodli zdieľať svoj Netflix s troma ďalšími domácnosťami, zvýšenie ceny by vás vyšlo až na 9 dolárov navyše. V súčasnosti pôjde ale len o testovaciu fázu navýšenia ceny a uvidíme, v akej podobe sa to objaví aj u nás.

Netflix_serialy
Zdroj: Vosveteit.sk/Netflix

Ak by však Netflix navýšil cenu predplatného za každú jednu adresu, na ktorej sa jeden účet objaví, používateľom by sa pravdepodobne takéto zdieľanie jedného konta už nevyplatilo. A s najväčšou pravdepodobnosťou je toto aj cieľ Netflixu. Stratu predplatiteľov totiž musí nejakým spôsobom vykompenzovať a pravdepodobne sa rozhodol zarobiť práve na tejto populárnej praktike.

Zdieľate jeden účet na Netflixe so svojimi priateľmi? A zaplatili by ste za takéto zdieľanie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre