ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Zážitok z používania HyperOS od Xiaomi nebude na každom smartfóne identický. Niektoré zariadenia nedostanú tieto funkcie

HyperOS, Android nadstavba od Xiaomi, nebude mať na niektorých zariadeniach všetky svoje funkcie. Dôvodom má byť optimalizácia výkonu.

HyperOS, nový operačný systém od Xiaomi, ktorý stojí nad Androidom, postupne nahrádza MIUI, sľubuje používateľom mnoho noviniek. HyperOS obsahuje služby napríklad širšiu integráciu umelej inteligencie, lepší výkon zariadenia, vyššiu bezpečnosť či účinnejšiu spoluprácu naprieč zariadeniami v rámci Xiaomi ekosystému. Predstaveniu HyperOS sa hlbšie venujeme napríklad v tomto článku.

Ukazuje sa, že nie všetci užívatelia sa budú môcť tešiť na všetky zmeny, ktoré prídu na Xiaomi zariadenia aktualizáciou na HyperOS. Dôvodom má byť horší výkon niektorých smartfónov, ktorý by mohol pri niektorých funkciách spôsobovať problémy. O aké funkcie ale ide?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na tieto funkcie niektorí používatelia Xiaomi telefónov môžu zabudnúť

Efekty rozmazania

Po roztiahnutí ponuky z horného toolbaru sa na Xiaomi smartfónoch ukážu rôzne nastavenia a funkcie telefónu, ako pripojenie na Wi-Fi, Bluetooth, zapnutie baterky, nastavenie režimu upozornení a podobne. Popritom, ako sa táto paleta nastavení otvára, sa vo väčšine smartfónov doterajší obsah na pozadí obrazovky esteticky rozmaže, aby dal vyniknúť nastaveniam, ktoré prichádzajú na obrazovku.

Smartfóny so slabším výkonom miesto tohto pekného vizuálneho efektu zobrazia na pozadí nastavení z horného toolbaru iba jednofarebné, šedé pozadie.

Animácie

HyperOS sa môže pýšiť sadou plynulých a estetických animácií, ktoré skrášľujú užívateľský zážitok. Tieto aplikácie vďaka svojim animáciám pridávajú do vizuálnej celistvosti softvéru šmrnc. Bez nich by rôzne časti užívateľského prostredia vyzerali kvôli odlišným prvkom nejednotne. Animácie, o ktorých hovoríme, sa týkajú vstavaných aplikácií, ktoré okrem bežnej animácie pri otváraní alebo zatváraní aplikácie cez ikonku majú animovanú aj ikonku aplikácie samotnú.

Takéto cool animácie by však, znovu, mohli byť pre niektoré zariadenia zbytočnou záťažou výpočtovej kapacity. Vývojári sa teda rozhodli v niektorých zariadeniach tieto animácie nezahrnúť.

Dôvody pre odrieknutie funkcií HyperOS

HyperOS bude je masívnou novou verziou systému, resp. nadstavbou, vďaka ktorej bude mať Xiaomi aj vysokú mieru samostatnosti v podávaní rozhodnutí a implementovaní funkcií nezávisle od core verzie Androidu od Googlu.

Xiaomi implementuje HyperOS naprieč celou svojou paletou zariadení. Nejde tu iba o smartfóny a smart hodinky, ale i chladničky, vysávače, kolobežky, autá a ostatné smart home zariadenia. Rôznorodosť verzií HyperOS naprieč zariadeniami je teda nie len vhodná, ale i nutná.

Niektoré funkcie môžu naraziť na limity hardwaru, problémy s kompatibilitou, alebo potrebou optimalizovať výkon na niektorých zariadeniach. Prioritou Xiaomi je v tomto prípade stabilita a výkonnosť pred vizuálnymi efektami.

Pri aktualizáciách HyperOS teda bude treba brať v ohľad i to, že nie všetci sa dočkajú všetkého. Xiaomi za to môžeme vyčítať len ťažko, predsa len, je to daň za ostatné vylepšenia, ktoré na zariadenia s príchodom HyperOS prichádzajú.

HyperOS má prísť na väčšinu zariadení počas roku 2024. Xiaomi už ohlásilo prvých 8 zariadení, ktoré dostanú túto nadstavbu Androidu v predstihu. Užívateľom Xiaomi telefónov tak či tak ostáva len istý čas na rozlúčku s nadstavbou MIUI, ktorá bola v službe viac ako 13 rokov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close