Záujem o 5G smartfóny skokovo rastie! Analytici hovoria o odhadoch predajov 5G telefónov v tomto roku. Číslo vás prekvapí!

Čoraz viac ľudí siaha po smartfóne s 5G konektivitou.

5G skratka
Zdroj: unsplash.com (James Yarema)

Trh so smartfónmi v tomto roku rastie najrýchlejšie od roku 2015. Analytici z IDC nedávno prišli s analýzou, ktorá hovorí, že v tomto roku bude predaných 1,38-miliardy smartfónov. To predstavuje medziročný rast predajov smartfónov na úrovni takmer 8%.

Najnovšie Strategy Analytics sa pozreli na predaje 5G smartfónov, kde analyzovali nielen predaje 5G zariadení za prvý kvartál tohto roka, ale zároveň vytvorili aj predikciu predajov tohto typu zariadení na rok 2021. Podľa čísiel, ktoré publikovali v týchto dňoch, v prvom kvartálu bolo predaných 136 miliónov 5G telefónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa analýzy, tigrami v predajoch 5G zariadení sú najmä Samsung a Vivo. Dôvodom je, že kórejský výrobca smartfónov zvýšil predaje 5G smartfónov o +79% na 17-miliónov predaných zariadení, zatiaľ čo Vivo zvýšilo predaje 5G smartfónov o +62% na 19,4-milióna zariadení. Trhovým lídrom je však spoločnosť Apple s 40,4-miliónmi predaných 5G zariadení.

„Spoločnosť Samsung bola v 1. štvrťroku 2021 najrýchlejšie rastúcim predajcom 5G smartfónov na svete, pričom medziročne predaje vzrástli o 79% na 17 miliónov predaných kusov. Spoločnosť Samsung dosahuje dobré výsledky s novými modelmi 5G, ako sú Galaxy S21 5G, S21 ultra 5G a S21 + 5G, v Južnej Kórei, Severnej Amerike a v niektorých častiach Európy. Spoločnosť Vivo bola druhým najrýchlejšie rastúcim predajcom 5G smartfónov v prvom štvrťroku 2021, keď poskočila o 62% QoQ na 19 miliónov dodaných kusov, vďaka svojim smartfónom iQOO U3 5G a U7 5G. Pevnosťou 5G pre smartfóny spoločnosti Vivo sú Čína a Európa.“ píšu analytici v publikovanej analýze.

Predaje 5 najväčších výrobcov za prvý kvartál tohto roka na poli s 5G zariadeniami si môžete pozrieť nižšie.

predaje 5G smartfonov 1. kvartal 2021
Zdroj: strategyanalytics

Pomaly sa pozornosť ľudí presúva k 5G zariadeniam

Analytici ďalej hovoria, že predpokladajú, že v tomto roku bude predaných približne 624-miliónov 5G smartfónov. To predstavuje približne 45% všetkých predaných smartfónov na trhu podľa dát IDC. Len pre zaujímavosť, ak sa odhadované predajné čísla potvrdia, tak v roku 2021 bude takmer 3-krát viac predaných 5G smartfónov ako tomu bolo rok dozadu. IDC hovorí, že o 5G zariadenia zákazníci javia záujem najmä naprieč regiónmi ako Čína, Spojené štáty a Západná Európa. Nižšie na grafe si môžete pozrieť odhadovaný vývoj predajov smartfónov na najbližšie roky vrátane typov zariadení podľa podpory 3G/4G/5G konektivity.

Vyvoj predajov smartfono vo roku 2025
Zdroj: IDC

Kupovali ste si aj vy v nedávnej minulosti smartfón, prípadne uvažujete o jeho kúpe? Je pre vás 5G konektivita dôležitou? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre