Zatiaľ čo všetci čakajú na MIUI 12.5, tieto staré zariadenia dostávajú MIUI 12! Má to však háčik

MIUI 12 prichádza pod jednou podmienkou do smartfónov z roku 2018. Redmi 6 a Redmii 6A tak získavajú svoju tretiu veľkú aktualizáciu.

MIUI 12 dostupnost aktualizacie (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Zatiaľ čo sa po celej Európe tešíme z pokračujúcej druhej vlny aktualizácií na MIUI 12.5, niektoré staré smartfóny stále bežia na MIUI 11. To však už nie je prípad modelov Redmi 6 a Redmi 6A, predstavených v roku 2018. Ich majitelia už stratili nádej, že by získali minuloročnú nadstavbu MIUI 12. Predsalen nadstavba je v obehu už viac ako rok a oba modely boli predstavené ešte s nadstavbou MIUI 9, pre oba smartfóny z najnižšej rady spoločnosti Xiaomi je toto tretia veľká aktualizácia. Aké sú však podmienky pre aktualizáciu týchto smartfónov? O príchode „dvanástky“ do smartfónov nás informoval portál Xiaomiadictos.com.

Aktualizácia bola pôvodne zastavená

Pri príchode nadstavby MIUI 12 v apríli minulého roka bolo všetkým jasné, že modely Redmi 6 a Redmi 6A zo základnej rady spoločnosti Xiaomi už novú nadstavbu nezískajú. Spoločnosť vynechanie tejto aktualizácie pre oba smartfóny odôvodnila problémami s výkonom smartfónov, ktoré by už s najnovšou nadstavbou „nestíhali“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po roku je však všetkému inak a nová nadstavba je dostupná pre oba smartfóny so staručkou výbavou. Títo dvaja „veteráni“ medzi smartfónmi však nezískavajú aktualizáciu automaticky a zatiaľ je dostupná len v Číne. Aké sú podmienky pre oba smartfóny?

MIUI 12 neprichádza do smartfónov automaticky

Všetkým majiteľom týchto smartfónov i fanúšikom spoločnosti mohlo byť jasné, že smartfóny s čipsetmi MediaTek Helio P22 a MediaTek Helio A22 nebudú už nadstavbe plnohodnotne stíhať. A majú pravdu. Aktualizácia do smartfónov tak neprichádza prostredníctvom OTA (Over The Air), ale prostredníctvom manuálnej inštalácie. Ide však o oficiálnu distribúciu spoločnosti.

Na tvrdení Xiaomi, že smartfóny nebudú zvládať plný výkon a môžu sa objaviť rôzne lagy či pády aplikácií, sa nič nezmenilo. Majitelia smartfónov si môžu vybrať, či aktualizujú smartfón na najnovšiu nadstavbu a celý proces prebieha na vlastné riziko. Spoločnosť upozorňuje, že v prípade downgrade späť na MIUI 11 príde k strate údajov v smartfóne.

Vlastníte stále niektorý z týchto smartfónov? A plánujete si nainštalovať voliteľnú aktualizáciu na MIUI 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre