Zariadenie Andromeda/Surface Phone bude schopné 360 stupňového otočenia obrazoviek. Napovedajú tomu nové API vo Windows 10

Zdroj: Ryan Smalley

O pripravovanom skladacom mobilnom zariadení od Microsoft už toho vieme naozaj dosť, no žiadna informácia zatiaľ nie je 100 percentne potvrdená, keďže Microsoft o tomto zariadení už niekoľko rokov úplne mlčí. V posledných mesiacoch sa na internete ocitli úplne nové informácie, ktoré existenciu zariadenia Andromeda/Surface Phone potvrdzujú. Vo väčšine prípadov sa jedná o informácie získané priamo z operačného systému Windows 10. Podobné „zašifrované“ informácie sa v systéme našli aj pred pár hodinami, kedy známy leaker WalkingCat objavil nové API, v ktorých sa opäť spomína mýtické skladacie zariadenie.

Nové API boli porovnané s predošlou verziou Windowsu

Rozdiel medzi najnovšou zostavou operačného systému Windows 10 17704 a staršou verziou je, že Microsoft prostredníctvom nových API umožňuje otáčanie obrazoviek a aplikácií v súvislosti so samotným natočením obrazoviek na skladacom zariadení. Vďaka tomu môže systém aktívne reagovať na rôzne uhly medzi obrazovkami, vďaka čomu by bolo zaistené dokonalé využitie oboch obrazoviek.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V API sa spomína až 5 možných polôh oboch obrazoviek

V API sa nachádza 5 stavov – uzavretý (obe obrazovky uzatvorené smerom dovnútra), konkávne (otvorené o menej ako 180 stupňov), ploché (otvorené presne so 180 stupňovým uhlom), konvexné (viac ako 180 stupňov) a v poslednom prípade sa jedná o úplné, 360 stupňové otvorenie. V API sa nachádzajú aj zmienky o potencionálnom využití týchto režimov. Najlepším príkladom je zrejme využitie jednej strany zariadenia ako obrazovky, zatiaľ čo druhá poslúži ako virtuálna klávesnica, podobne ako na laptope.

Zdroj: mspoweruser.com

Spomínané zariadenie Andromeda je spoločnosťou Microsoft vyvíjané už niekoľko rokov a zrejme rok 2018 je najlepším rokom na predstavenie takéhoto smartfónu. Svetové technologické veľmoci už taktiež ohlásili vývoj podobných zariadení a Microsoft by sa mal určite aktívne zapojiť o boje na trhu s novou kategóriou zariadení.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Ryan Smalley)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre