Apple

Apple a Samsung konečne ukončili 7-ročnú patentovú bitku. Nakusnuté jablko si zrejme prilepší nemalou sumou

To, že sa spoločnosti Apple a Samsung nemajú moc v láske, je stará známa vec. I keď v posledných rokoch spoločne vychádzajú a najmä Apple odoberá viacero súčastí od juhokórejského výrobcu elektroniky, v minulosti boli ich vzťahy o čosi ostrejšie. Prvá generácia smartfónov Samsung Galaxy prišla pred niekoľkými rokmi s prvkami, ktoré sa naozaj nápadne podobali na prvky používajúce na vtedajšej generácií iPhonov (klepnutie pre priblíženie, zoradenie aplikácií do mriežky na domovskej obrazovke atď.). Spoločnosť Apple na mnoho používaných prvkov vlastnilo patenty a Samsung ich implementoval bez akéhokoľvek povolenia. Spor o patenty sa so spoločnosťami naťahuje už viac ako 7 rokov, no vyzerá to tak, že sme sa konečne dostali do záveru tejto bitky.

Apple si prilepší o niekoľko sto miliónov dolárov

Prípad bol neoficiálne ukončený ešte v roku 2011, kedy súd rozhodol, že spoločnosť Samsung okopírovala patenty a svojmu protivníkovi musí zaplatiť pokutu vo výške 1 miliardy dolárov. Spor sa nakoniec naťahoval oveľa dlhšie ako sa predpokladalo a na súd sa opäť dostal tento rok, kde porota rozhodla o znížení pokuty na 539 miliónov dolárov. Spoločnosť Samsung ale na tento verdikt podala odvolanie, ktoré sa začalo tento mesiac. Pred samotným opätovným preverením súdom sa ale obe spoločnosti rozhodli vyriešiť spor mimosúdnou cestou. Ani jedna spoločnosť avšak nevydala oficiálne stanovisko, takže nepoznáme sumy výslednej pokuty. Spoločnosť Apple sa ku uzavretému prípadu odvolala predošlým vyhlásením, ktoré podala ešte v máji:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Hlboko veríme v hodnotu dizajnu a naše tímy neúnavne pracujú na vytváraní inovatívnych produktov, ktoré potešia našich zákazníkov. Tento prípad bol vždy viac, ako len o peniazoch. Apple s iPhonom spustil revolúciu smartfónov a je faktom, že spoločnosť Samsung očividne okopírovala náš dizajn. Je dôležité, aby sme aj naďalej chránili tvrdú prácu a inovácie mnohých ľudí v spoločnosti Apple. Ďakujeme porote za ich služby a sme spokojní, že súhlasia s tým, že spoločnosť Samsung by mala zaplatiť za kopírovanie našich produktov. „

Keďže sa spoločnosť Apple odvolala na predošlé vyhlásenie, výsledná pokuta sa bude takmer určite naďalej pohybovať v niekoľko sto miliónoch dolároch.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close