NávodySpravodajstvo

Zapnite si nočné videnie vo vybraných telefónoch Huawei a Samsung pomocou tejto aplikácie

Funkcia nočného videnia je dostupná pre telefóny s ToF snímačom.

Hoci telefóny Samsungu a Huaweiu nedisponujú infračervenou kamerou, tak ako vybrané modely smartfónov OnePlus, tak mnohé z nich majú ToF snímač (Time of Flight). Ide o typ snímača, ktorý využíva na snímanie obrazu pulzy svetla, aby vytvoril hĺbkovú mapu snímaného okolia.

Ani Samsung a ani Huawei neponúkajú žiadnu extra aplikáciu, či funkciu, ktorá by tieto údaje poskytovala používateľom. Absenciu takejto aplikácie však nahrádza aplikácia Night Vision / ToF Viewer od vývojára Luboša Vonáska, ktorá je schopnou tieto dáta sprostredkovať. Okrem iného aplikácia dokáže spracovávať údaje aj v úplnej tme, pričom však treba dodať, že ideálne funguje pri aspoň mierne osvetlenom priestore.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa oficiálneho popisu vlastností aplikácie v obchode Google Play, aplikácia korektne funguje na zariadeniach nižšie:

  • Samsung Note 10+
  • Samsung S10 5G
  • Samsung S20+
  • Samsung S20 Ultra
  • LG V60
  • Huawei P30 Pro
  • Honor View 20

Aplikácia je schopná vykresliť prostredníctvom ToF snímača svoje okolie v rozlíšení 320 × 240. Rovnako nám nedovolí nepovedať, že v prípade, ak disponujete aj iným zariadením s ToF snímačom, tak rovnako môžete vyskúšať funkčnosť aplikácie. Tu však treba dodať, že nemusí fungovať korektne. Ako táto aplikácia funguje v praxi, sa môžete pozrieť vo videu nižšie.

Aplikáciu si môžete stiahnuť priamo z obchodu Google Play prostredníctvom odkazu nižšie. Zároveň treba dodať, že aplikácia nepotrebuje žiaden root zariadenia, aktivovanie ADB režimu, či iných systémových úprav, aby ste ju sfunkčnili. Stačí ju stiahnuť a môžete ju používať.

V prípade, ak vám obchod Google Play neponúka možnosť stiahnutia aplikácie, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti tento článok, v ktorom sme sa venovali téme, ako môžete tieto obmedzenia obísť. Ak ste sa rozhodli aplikáciu vyskúšať, tak nám dajte nižšie v komentároch vedieť, či a ako funguje.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close