Zaplavujú váš smartfón otravné notifikácie? Táto aplikácia vás zachráni

Disable popup notification je bezplatnou aplikáciou, ktorá vám ponúkne všetky dôležité nastavenia na jednej obrazovke

Ako si vypnete len tie otravné upozornenia?
Zdroj: Unsplash (Brett Jordan), PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Ak máme v telefóne veľa aplikácií alebo ste prihlásení do viacerých internetových služieb, potom sa môže stať, že váš telefón zaplavuje množstvo rozličných notifikácií. Tie nás vedia následne otráviť, hlavne ak sa pokúšame sústrediť na niečo dôležité a smartfón nás neustále vyrušuje.

Jedným riešením je samozrejme režim nerušiť, no ten nám zablokuje všetky upozornenia. Zároveň môžeme zabudnúť, že sme ho zapli a potom zmeškať upozornenia, ktoré sú pre nás dôležité. Existuje ale elegantnejšie riešenie, bezplatná aplikácia, ktorá vám dovolí ponoriť sa hlbšie do nastavení upozornení. Viete si tak presne nastaviť, s čím vás bude môcť smartfón „otravovať“ a aké upozornenia sa vám ani nezobrazia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikáciu nájdete v Obchode play pod názvom Disable Notification Popups. Základná verzia aplikácie nestojí nič a ponúka všetky dôležité funkcie, ktoré očakávate. Môžete za dve eurá sprístupniť režim Pro, ktorý vám ešte nejaké funkcie pridá, no aplikácia funguje dobre aj bez neho. Aplikácia vás po spustení privíta príjemným a hlavne intutívnym dizajnom.

Nastavte si upozornenia presne tak ako potrebujete
Zdroj: Vosveteit.sk

Na úvodnej obrazovke máme dve užitočné funkcie, všeobecné nastavenia (pozn. redakcie: General) a nastavenia aplikácií (pozn. redkacie: Apps). Vo všeobecných nastaveniach nájdeme hlavne funkcie spojené s režimom pro. Ak si chcete vyladiť, ktoré aplikácie vám môžu posielať upozornenia a aké konkrétne upozornenia vám majú posielať, potom si otvorte nastavenia Apps.

Nastavte si upozornenia presne tak ako potrebujete
Zdroj: Vosveteit.sk

Ukáže sa vám zoznam nainštalovaných aplikácií a tu máte dve možnosti. Prvou je vypnúť upozornenia pre aplikáciu úplne. Stačí, ak prepnete tlačidlo ktoré nájdete vedľa názvu aplikácie. Toto nastavenie spôsobí, že vám aplikácia nebude posielať žiadne upozornenia, no to nie je najefektívnejšie riešenie.

Aplikáciu môžete aj rozkliknúť a tu sa vám ukážu všetky typy upozornení aké aplikácia posiela. Zvoliť si tak môžete napríklad to, že vás Facebook upozorní len na to, keď vám príde správa alebo vás niekto požiada o priateľstvo, pričom ostatné typy upozornení (pozn. redakcie: Označenia, narodeniny, komentáre a pod.) ostanú potlačené. Môžete si tak presne vyladiť to, na čo vás smartfón bude upozorňovať.

Nastavte si upozornenia presne tak ako potrebujete
Zdroj: Vosveteit.sk

Výhoda oproti režimu nerušiť

Tieto nastavenia nájdete aj priamo v smartfóne, no vo väčšine prípadov ide o neprehľadné rozhranie, ku ktorému sa je náročné dostať. Táto aplikácia ponúka všetky dôležité nastavenia na jednej obrazovke, čím vám šetrí čas. Samotné vyladenie upozornení nám pomáha hlavne v prípade ak nechceme ísť cestou režimu nerušiť, ktorý zabráni všetkým upozorneniam. Z praxe aj vy isto viete, že aj počas práce existuje niečo, čím by ste sa nechali vyrušiť, aby ste napríklad na minútku odtrhli oči od práce, no väčšina upozornení je pre nás nepodstatná a dokáže nás len otravovať.

S touto aplikáciou si vytvoríte svoj vlastný režim, ktorý nebudete musieť meniť, pokiaľ sa sami nerozhodnete. Zároveň budete vedieť, že keď vám zasvieti alebo cinkne mobil, je to niečo čomu skutočne chcete venovať pozornosť.

Disable Notification Popups
Disable Notification Popups
Developer: Jawomo
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre