Zakladateľ aplikácie WhatsApp každému z nás radí, aby sme si vymazali Facebook čo najskôr

facebook
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť Facebook na čele s Markom Zuckerbergom sa pred niekoľkými dňami celkom nechcene ocitla pod spŕškou kritiky. Škandál Facebooku a spoločnosti Cambridge Analytica naďalej pokračuje a zrejme sa tak skoro neskončí.

Cambridge Analytica využívala dáta bez povolenia používateľov

Spoločnosť Cambridge Analytica sa dostala ku dátam niekoľkých desiatok miliónov používateľov sociálnej siete Facebook a informácie o nich (samozrejme bez ich súhlasu) použila na svojich spôsoboch zacieľovania reklamy pre politické subjekty. Na túto spoločnosť sa po prevalení veľkého škandálu pozrela bližšie britská televízia Channel 4, ktorá zistila že spoločnosť využívala špeciálne taktiky, v ktorých často používala vydieranie zákazníkov alebo úplatkárstvo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vymažte si Facebook a zabudnite naň

Proti tomuto škandálu sa automaticky ohradilo veľké množstvo používateľov a spoločnosť Facebook v momente odsúdili a vymazali si svoje účty. Podobný spôsob navrhuje aj zakladateľ aplikácie WhatsApp, Brian Acton, ktorý na svojom Twitteri zanechal celkom kratučký, no výstižný odkaz – Vymažte si Facebook a zabudnite naň. Je čas aby Vám konečne záležalo na súkromí. Pochopiteľne, Brian Acton túto skutočnosť zároveň využil na to, aby si odpromoval svoju novú aplikáciu Signal.

O vysvetlenie žiadajú viaceré úrady v USA a v EÚ

Facebook sa za celkom malý časový úsek dostal do prúserov po celom svete. Spoločnosť čelí viacerým predvolaniam a žiadostiam o vysvetlenie, či už hovoríme o USA alebo o európskych zákonodarcoch. Riaditeľ spoločnosti, Mark Zuckerberg, sa ku tejto problematike ešte nijako nevyjadril.

V posledných dňoch ste si určite mohli všimnúť nárast popularity aplikácií, ktoré za Vás odstránia všetky informácie zo sociálnej siete Facebook. Či podobné aplikácie alebo iné návody naozaj využiť, necháme na Vás, no nepochybne sa jedná o veľký podvrh zo strany spoločnosti Facebook.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Pexels.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre