Záhada UFO ostáva záhadou: Americká vláda v správe nedokázala vysvetliť záhadné objekty na oblohe

Čo sa ukrýva za nevysvetliteľnými pozorovaniami amerických pilotov, či námorníkov?

fenomen UFO
Zdroj: YouTube (LiveScience)

Americká vláda dokončila vyšetrovanie záhadných neidentifikovaných objektov, ktoré boli natočené príslušníkmi amerického námorníctva. Objekty nepripomínajú žiadne známe lietadlá, ani iné stroje a ani ich správanie nezodpovedá žiadnej modernej technike, píše portál Science Alert.

Správa americkej vlády však nedospela k žiadnym pevným záverom. Rozviedka, ani armáda nenašla dôkazy, ktoré by jasne preukázali, že pokročilé stroje sú v skutočnosti mimozemské vesmírne lode. Zároveň v správe nedokázali vysvetliť množstvo pozorovaní, ktoré boli zaznamenané buď príslušníkmi amerického námorníctva, alebo priamo pilotmi, pri cvičných letoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na správu upozornil spravodajský kanál The New York Times, ktorý citoval nemenovanú autoritu americkej armády. Tá potvrdila, že za posledných 20 rokov sa udialo približne 120 incidentov, ktoré zahŕňali stret s neznámymi objektmi. Táto osoba zároveň dodala, že na záberoch sa neobjavujú žiadne tajné projekty americkej armády. Zároveň nešlo o výskumné balóny, ktoré sa v správach o stretnutí objavujú.

Spomínaná osoba, rovnako ako vládna správa, nedokázala vysvetliť čo videli piloti amerického námorníctva, keď sa stretli s objektmi, ktoré sa pohybovali nadzvukovými rýchlosťami, rotovali, alebo záhadne zmizli z oblohy.

Mimozemšťania alebo niečo iné?

Fenomén UFO je populárny hlavne medzi konšpirátormi, ktorí veria, že záhadné objekty sú v skutočnosti mimozemské vesmírne lode a americká vláda uzatvorila s mimozemšťanmi nejakú dohodu. Teórie sa líšia a ďalšou populárnou teóriou je, že vláda testuje mimozemské technológie, ktoré im boli buď darované, alebo ich našli na miestach havárií, akou bola aj havária pri americkom meste Roswell.

Záhada však môže mať aj reálnejšie vysvetlenie. Americká vláda z fenoménu UFO, alebo po novom UAP (pozn. redakcie: Unidentified Areal Phenomena), urobila vážnu hrozbu. Podľa nich môžu byť záhadné objekty vysoko pokročilými technológiami, ktoré vyvinuli nepriatelia Spojených štátov, napríklad Rusko alebo Čína.

Závery novej správy budú prednesené americkému kongresu na konci tohto mesiaca. Samotná správa bude odtajnená, no objaví sa v nej dodatok, ku ktorému nebude mať verejnosť prístup. K fenoménu UFO sa vyjadril aj bývalý prezident Spojených štátov, Barack Obama.

„Pravda je taká, a teraz to myslím vážne, že existujú zábery a svedectvá záhadných objektov na oblohe, o ktorých nevieme absolútne nič,“ vyjadril sa bývalý prezident Obama.

K téme záhadných objektov sa vyjadril aj John Ratcliffe, ktorý bol riaditeľom americkej rozviedky. On tvrdí, že v skutočnosti existuje oveľa viac záberov UFO, než bolo odtajnených americkou vládou. Čo sú tieto záhadné objekty zač sa asi tak skoro nedozvieme. Ide o pokročilú technológiu alebo fenomén, ktorý zatiaľ nedokážeme vysvetliť?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre